Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Xiaomi Pad 6 test: minu käes võib olla parim oma hinnasegmendis 2023. aasta tahvelarvuti!

Artikli foto
Foto: Xiaomi

Tahvelarvutid hõivavad nutitelefonide ja sülearvutite seas üsna kitsa niši. Kas nad on vajalikud, kui meil on suure ekraaniga telefonid ja aina õhemad sülearvutid? Ma ei kahtle, et on. Tegemist on praktilise seadmega: sellega saab vaadata fotosid ja videoid, töötada dokumentidega, osaleda videokonverentsidel, lugeda raamatuid, mängida mänge ja õppida. Tahvelarvuti ekraan on oluliselt suurem kui telefonil (see on hästi tunda fotode ja videote vaatamisel), kuid see on palju kompaktsem kui sülearvuti oma. Tahvelarvutilt nõuame, et selle tööomadused oleksid sama head kui arvutil ja mõõtmetelt oleks ta sarnane telefonile. Kas uue tahvelarvuti Xiaomi Pad 6 tootja on võtnud arvesse kõiki neid soove? Kohe saame teada.

Ütlen kohe ära, mida peaksin ütlema lõpetuseks: umbes 500 eurot maksev Xiaomi Pad 6 Bundle, mis sisaldab lisaks tahvelarvutile ka klaviatuuri, nutipliiatsit ja laadijat, üllatab oma omadustega: WQHD+ (Wide Quad High Definition Plus) eraldusvõimega ekraan, mis värskendab end sagedusel 144 Hz, hea jõudlusega ja ajaproovitud Snapdragon 870 protsessor, tõeliselt hea kõlaga 4 Dolby Atmos tehnoloogiaga kõlarit, suur 8840 mAh aku, 6 GB operatiivmälu ja 128 GB sisemälu (tulevikus peaks olema saadaval ka 8GB/256GB versioon) ja seda kõike seadmes, mille paksus on 6,51 mm ja mass 490 g. Tahaksin mainida veel ka suurepärast kokkupanemise kvaliteeti, väga kvaliteetseid korpuse materjale. Saab osta ka vaid tahvelarvuti, mis maksab umbes 400 eurot, kuid komplekt on ratsionaalsem valik, sest kui ostad ainult tahvelarvuti ja tahad hiljem osta teised asjad juurde, tuleb nii pliiatsi kui ka klaviatuuri eest välja käia á 100 eurot.

Artikli foto
Foto: Xiaomi

Mis on tahvelarvuti sees?

Xiaomi Pad 6 jätkab tootja traditsiooni säilitada kvaliteet, konkurentsivõimeline hind ja kõrge funktsionaalsus. Õhukese metallist Xiaomi Pad 6 korpuse paksus on 6,51 mm. Ainus väljaulatuv koht kogu korpuses on kaameraplokk. Valikus on kaks värvivalikut: must Gravity Grey ja kollakas Gold. Testisin musta tahvelarvutit, mille välimus meeldis väga – ta on soliidne. Sellise kvaliteetse korpusega seadet on päris mõnus käes hoida.

Xiaomi Pad 6 tagaküljel on näha mitte ainult kaameraplokk, vaid ka kolm kontakti. Nad ühendavad tahvelarvuti korpus-klaviatuuriga. Magnetühendused kinnitavad tahvelarvuti kiiresti ja kindlalt korpuse külge ning 64-klahviline klaviatuur on väga mugav. Lisaks sellele, et klaviatuuriklahvid oleksid pimedas paremini nähtavad, on need kaetud spetsiaalse materjaliga, mis peegeldab neile tahvelarvuti ekraanilt langevat valgust. See on Xiaomi alternatiiv valgustatud ja akuressurssi võtvatele klahvidele.

Artikli foto
Foto: Xiaomi

Xiaomi Pad 6 mõlemal küljel on selgelt näha aukude read – stereosüsteem, mis koosneb 4 kõlarist, mis toetavad Dolby Atmost. Heli on suurepärane (tahvelarvuti kohta), eriti detailne, helitugevus on enam kui piisav nii muusika kuulamiseks kui ka YouTube'i ja muu sisu vaatamiseks. Mulle meeldis kõlarite tekitatav heli, kuigi ma ei kiida kompaktsete seadmete helisüsteeme. Heli on väga suur pluss! Tõsi, heli nautimiseks tuleb Dolby Atmos sisse lülitada.

Lisaks kõlaritele on raamis ka kolm väikest auku. Need on mikrofonid. Veel üks mikrofon ehk ümbritseva müra andur asum kaameraplokis.

Kui ekraan on asetatud horisontaalselt, on toitenupp vasakul pool ülemises nurgas ja helitugevusnupp vasakul pool ülemises nurgas. Nii et mõlemad juhtnupud on samal küljel. Korpuse raami ülemises osas on Xiaomi Smart Pen'i magnetühendus - paned lihtsalt pliiatsi raamile, liigutad seda veidi ja magnet tõmbab selle ligi. Teise põlvkonna Xiaomi Smart Pen ja ekraan toetavad 4096 survetundlikkuse taset ning pliiatsi aku kestab kuni 150 tundi. Need, kes töötavad graafikaga, peaksid seda hindama. Pliiatsil on ka kaks nuppu: üks avab „Märkmiku“ ja teine ​​võimaldab valida joone paksust ja värvi. Pliiats ei ole ainult graafika jaoks – seda on mugav kasutada sirvimiseks ja märkimiseks.

Artikli foto
Foto: Xiaomi

Selge ekraanipilt

Iga tahvelarvuti üks olulisemaid komponente on ekraan. 11-tolline, WQHD+ resolutsiooniga (2880 x 1800 pikslit) ja maksimaalse 144 Hz värskendussagedusega Xiaomi Pad 6 IPS LCD ekraan on kõrgema eraldusvõimega kui tavalised Full HD+ ekraanid, nii et on loomulik, et pildi detailsus on palju parem. Seda märkab kohe. Ereda valgusega töötades ei ole tunda ebamugavust – ekraani maksimaalne heledus on enam kui piisav. Ekraani ümbritseb kitsas 7 mm raam. Samuti ei saa nuriseda vaatenurkade osas - pilt jääb iga nurga alt vaadates muutumatuks. Silma rõõmustab värviküllastus, pealegi ei väsi silmad ka pärast pikemat töötamist. Ekraan on kaetud GorillaGlass 3 kaitseklaasiga.

Pakkumises on kolm erinevat ekraani värvivalikut: Original Color PRO (vaikeseade, mis taasesitab realistlikke värve), Vivid (kohandab värve sisu põhjal) ja Rich (muudab värvid erksamaks). Saate peenhäälestada iga režiimi värvitemperatuuri. Samuti saate valida funktsiooni Adaptive colours – värvitemperatuuri muudetakse vastavalt ümbritsevale valgustusele.

Ekraan toetab HDR10 funktsiooni, mis tähendab, et kontrastsusvahekorda ja värviruumi suurendatakse veelgi, sügavad mustad värvid kooskõlastatakse veelgi enam heledate aktsentidega, et pilt muutuks veelgi realistlikumaks. Xiaomi Pad 6 tahvelarvuti valgussensor tunneb ära ümbritseva valguse ja reguleerib selle andmete põhjal HDR-pildi kvaliteeti. Toetatud on ka Dolby Vision - täiustatud HDR-lahendus, mis annab edasi kinoelamust ja optimeerib kaadrite kujutist. Xiaomi Pad 6 pakub kahte tehisintellekti (AI) funktsiooni: DI HDR-i täiustamine ja MEMC.

Ekraan toetab maksimaalset 144 Hz värskendussagedust, kuid saab valida ka 60 Hz või 90 Hz vahel. Automaatrežiimis toetab Xiaomi Pad 6 ekraan 7 värskendussagedust: 30 Hz, 48 Hz, 50 Hz, 60, 90 Hz, 120 Hz ja 144 Hz. Näiteks kui ekraan näitab staatilist pilti, vähendatakse selle värskendussagedust aku säästmiseks 50 Hz-ni. Video taasesituse puhul sõltuvad sagedused kaadrisagedusest (30 Hz 30 kaadrit sekundis, 48 ​​Hz 24 kaadrit sekundis jne). Mänge mängides on ekraani värskendussagedus 90Hz, 120Hz ja 144Hz.

Artikli foto
Foto: Xiaomi

Protsessor ja operatsioonisüsteem

Xiaomi Pad 6 tahvelarvuti südameks on 8-tuumaline Snapdragon 870 protsessor. 2021. aastal esitletud protsessor paigaldati sel ajal enamikesse parimatesse seadmetesse. Populaarses Antutu V10.0.1 testis sai see kõrge hinnangu ning spetsialistid peavad seda tasakaalustatuks, suurimaid ülekuumenemisprobleemideta seadmeks.

Snapdragon 870 jõudlus on piisav tööks ressursimahukate rakenduste ja mängudega – andmetöötluse kiirus on suur. Leedus pakutakse praegu 6 GB operatiivmäluga (LPDDR5 RAM + UFS 3.1) Xiaomi Pad 6 versiooni, hiljem võib olla saadaval ka 8 GB mäluga mudel.

Xiaomi Pad 6 tahvelarvutiga on kaasas modifitseeritud Android 13 versioon MIUI Pad 14. Kasutajaliidest kirjeldaksin järgmiselt: peen, kompaktne, mugav. Sisaldab palju lisasid, huvitavaid funktsioone jne. Kui Teil on Xiaomi nutitelefon, on kõik teile tuttav, ainult mõned nüansid on erinevad, kuid sellega harjub kiiresti.

Xiaomi Pad 6-l saab korraga avada kuni 4 rakendust ja igaüks neist on näha eraldi aknas. See on üsna mugav ja avardab oluliselt kasutusvõimalusi. Samuti on olemas ka erinevate kasulike funktsioonidega Conference Tools.

Aku ja tööaeg

Kuigi Xiaomi Pad 6 tahvelarvuti on vaid 6,51 mm paksune, on selles mahukas 8840 mAh aku. See on päris hea tulemus, kui vaadata numbreid. Xiaomi sõnul peaks aku vastu pidama 65 tundi, kui kuulata ainult muusikat, 16 tundi, kui vaadata videoid, 23 tundi, kui kasutada raamatute lugemise režiimi ja 27 päeva, kui arvuti on ooterežiimis. Komplekti kuulub 33W laadija, mis laeb aku 100 minutiga. Muidugi, kui kasutada 100% heledust, kõrge eraldusvõimet, maksimaalset ekraani värskendussagedust, nõuab võimas Snapdragon 870 protsessor palju energiat ja aku saab palju kiiremini tühjaks, kuid igapäevaelus pole seda vaja: kui surfata kogu aeg internetis, kestab aku 12 tundi, filme saab vaadata 12–16 tundi (olenevalt kaadrite arvust, kasutatavatest funktsioonidest).

Artikli foto
Foto: Xiaomi

Fotoaparaadid

Xiaomi Pad 6-l on kaks kaamerat: 13 Mp põhikaamera ja 8 Mp selfie-kaamera. Vaadates 13 MP põhikaamera (f 2.2) tehnilist arsenali (sensor, erinevad pilditehnoloogiad), võib öelda, et pole midagi erilist - keskpärasus (nagu, muide, ka paljude teiste tahvelarvutite puhul). Pean aga tunnistama, et Xiaomi Pad 6 poolt päevavalguses tehtud fotod on suurepärased, hea detailsuse, suure kontrastsuse, loomulike värvide ja laia dünaamilise ulatusega. Peale öörežiimi sisselülitamist on pimedas tehtud fotodel ka korralik dünaamiline ulatus, rikkalikumad värvid ning digitaalne „müra“ ei aja häiri vaatamist. Põhikaamera 4K videod on sama head kui fotod, detailsed, värvilised, hea kontrasti ja laia dünaamilise ulatusega.

Selfie-kaamerad võiksid olla paremad. Just seda kaamerat kasutatakse konverentside või videovestluste ajal pildi edastamiseks, seega võiks pilt olla detailsem. Ma ei ütle, et pilt on halb, ta on normaalne – sama, mis teistel tahvelarvutitel –, ma lihtsalt ei märganud, kui hakkasin Xiaomi Pad 6-lt nõudma üha enam ja enam. Siiski tuleb märkida, et esiteks on 8 MP kaameral harjumatult lai 18 mm lainurk, seega katab see suure ala ning teiseks on sellel tõesti tõhusalt toimiv Focus Frame funktsioon. Mis see on? Oletame, et konverentsi ajal kaldud veidi kõrvale, astud tagasi vms, nii et sellistel puhkudel järgneb kaamera sulle justkui järgi ja üritab sind keskmes hoida. Kaamera ise ei pöörle, vaid kärbib pilti nii nutikalt kui võimalik, nii et isik jääb alati tsentrisse. Kui kutsute kolleegi konverentsil ütlema paar sõna, siis kaameranurk laieneb, et te mõlemad mahuksite kaadrisse ja kui ta läheb ära - muutub taas väiksemaks. Lihtsalt suurepärane! Samuti reguleeritakse ka heledust: kui valgus langeb ekraanile selja tagant, tähendab see, et pildil peaksite olema tume ja taust hele, kuid see pole nii - heledust muutub nii, et Teie nägu oleks selgelt näha.

Artikli foto
Foto: Xiaomi

Hinnang

Ühes tükis kvaliteetne soliidne metallkorpus, atraktiivne disain, suurem ekraani eraldusvõime, suurem ekraani värskendussagedus – kõik see eristab Xiaomi Pad 6 tahvelarvutit teistest oma klassi ja hinnatasemega arvutitest.

Xiaomi Pad 6 sobib suurepäraselt konverentsideks, töötamiseks, filmide vaatamiseks, keeruliste mängude mängimiseks ning selle 11-tolline Dolby Visioni toega ekraan sobib tänu värvitemperatuuri andurile ja automaatsele ekraani reguleerimisele suurepäraselt ka raamatute lugemiseks. Üldmuljele lisavad plusspunkte ka neli võimsat Dolby Atmosega kõlarit.

Soovitaksin osta täiskomplekti tõeliselt mugava klaviatuuri ja nutika pliiatsiga, mis sobib mitte ainult kirjutamiseks, joonistamiseks, vaid ka sirvimiseks, märkimiseks jne. Installitud intuitiivne tarkvara (kuigi näiliselt üsna tagasihoidlik) pakub väga erinevaid võimalusi.

Artikli foto
Foto: Xiaomi

Xiaomi Pad 6 on kiire ja võimas, suurepärase ekraaniga, hea kõlaga kõlarite ja piisavalt kvaliteetseid pilte ja videoid tegeva kaameraga. Aku on suure mahutavusega, laadimiskiirus pole just kõige parem, aga 100 minutit leiab öösel ikka et aku täis laadida. Akut kasutatakse üsna säästlikult.

Üldiselt jättis tahvelarvuti Xiaomi Pad 6 mulle nii hea mulje, et soovitan seda täiesti rahuliku südamega kõigile sõpradele. Soodne hind on veel üks oluline põhjus.

Ja nüüd veel miinustest: puudub mobiilsideühendus, pole GPS-i ega microSD-pesa. Neist kolmest tunnen ma kõige rohkem puudust GPS-ist – olen juba paar aastat kasutanud autoga Euroopas ringi reisides oma peamise navigaatorina tahvelarvutit, nii et kui Xiaomi Pad 6-l oleks GPS funktsioon, siis ütleksin, et see on parim tahvelarvuti oma hinnasegmendis aastal 2023. Kuid mitte kõik ei vaja GPS-i. Samuti, kui Teil on Xiaomi telefon, on see koos Xiaomi Pad 6-ga ideaalne andmevahetuse paar.

Tagasi üles