Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Üks vähetuntud, aga põnev võimalus tervise parandamiseks

Artikli foto
Foto: Osteopaat.ee

Osteopaatia on struktureeritud kogemus rahvatarkusest ja salateadmistest, mis on valideeritud teadusega. Osteopaatia aluseks on väga hea anatoomia tundmine ja hästi välja arendatud osteopaadi käte tundlikus. Tehnikad on kõik manuaalsed, mingeid abivahendeid ei kasutata.

Üle saja aasta tagasi kogus A.T. Still kokku ravitsejate ja teadjameeste tarkused, katsetas ja kasutas oma tervendaja töös kõike mida kogus. Ta nimetades oma tegevust osteopaatiaks. Ajapikku levisid teadmised Inglismaale ja Prantsusmaale, hiljem tekkinud koolkonnad erinevad üksteisest. Eestisse jõudis osteopaatia läbi Prantsusmaa ja Venemaa.

Peagi algab ka osteopaatide koolitus, baasõpe toimub nii eesti kui ka vene keeles. Õppima oodatakse neid, kes ei pelga inimest puudutada, kes on motiveeritud anatoomiat omandama ja osteopaadina töötama. Meditsiinialane haridus ei ole kohustuslik eeldus.

Artikli foto
Foto: Osteopaat.ee

Prantsusmaa õppejõu juhendamisel toimub osteopaadi õpe ka veterinaaridele, samuti viiakse läbi kursus mis räägib inimese energeetikast ja haiguste vaimsetest põhjustest, mille aluseks on Hameri funktsionaalne meditsiin.

Kui te patsiendina valite osteopaati, kelle vastuvõtule minna, siis kõik nad töötavad pisut erinevalt ja see sõltub sellest, milline on osteopaadi algharidus ja millises osas keegi on ennast rohkem täiendanud ehk siis „tööriista kohvrid“ on siiski erinevad.

Osteopaadid on head raseduse saatjad ja ka abiks väikelastel esinevate probleemide lahendamisel. Abi saab nii hambumuse teemadel kui ka rühiprobleemide ja igasuguste traumade korral. Enne suuremat operatsiooni on mõistlik keha selleks ette valmistada ja pärast see tasakaalustada osteopaadi vastuvõtul. Mõned osteopaadid saavad abiks olla ka söömis- ja kõnehäirete puhul. Insuldi ja infarkti taastusravis on oma koht ka osteopaadil.
Tulemused sõltuvad koostööst.

Osteopaadid asuvad valdavalt Tallinnas, aga vastuvõtud toimuvad ka Pärnus, Tartus, Rakveres, Väike-Maarjas ja Elvas. Osteopaadi teenus on tasuline, haigekassa seda ei rahasta. Küll aga maksavad mõned kindlustusfirmad õnnetuste ja traumade taastusravi arved.

Osteopaatia eriala õppekava koostamisel on aluseks võetud CEN 16686 standardi kriteeriumid, samuti tundide mahud ja nõuded õpiväljunditele. Õppekava koostamisel tehti koostööd Iisraeli Osteopaatide registriga ja Vene Kõrgema Osteopaatia Kooliga. Selle koostamisel osalesid Balti Osteopaatide Assotsiatsiooni (MTÜ BOA) asutajaliikmed.

2015. aasta juunis vaatas ka eesti Haridus- ja teadusministeeriumi ekspertkomisjon õppekava üle ning andis omapoolsed tähelepanekud õppekavale, mida peeti silmas õppekava lõpliku versiooni väljatöötamisel enne kinnitamisele saatmist.

Õppekava kooskõlastuse andis MTÜ BOA juhtus. BOA koondab litsentseeritud osteopaate, kes järgivad BOA poolt koostatud osteopaadi ametijuhendit ja kvalifitseeruvad CEN 16686 osteopaatilise raviteenuse standardis kirjeldatud pädevustele.

Kooli lõpetajate teadmisi hindavad Balti Osteopaatide Assotsiatsiooni Eksamineerimisnõukogu liikmed ja Osteopaatia Akadeemia õpetajad.

Osteopaatiline raviteenuse standart on kinitatud Euroopa ühtses Standardite süsteemis, seega ka Eesti Standardikeskuse poolt.

2019. aasta kevadel alustas BOA Kutsekojas (www.kutseregister.ee) osteopaadi kutse registreerimist. Positiivse otsuseni jõudmiseks jäi paraku puudu ühiskondlikust huvist ning vastava eriala spetsialistidest.

Artikli foto
Foto: Osteopaat.ee

26. augustil toimuv osteopaatia-alane konverents on ellu kutsutud, et osteopaatiat tutvustada laiemale publikule - korraldajad soovivad anda oma panust avamaks seda maailma avaramalt. Konverentsil leiavad käsitlemist teemad, mis kõige enam on huvitanud inimesi ja mis annavad selgema pildi osteopaatia võimalustest, lisaks loengutele toimuvad ka õppetoad. Kes soovib sügisel osteopaatiat õppima asuda, saab ka selle kohta kogu info konverentsilt.

Rohkem infot leiate SIIT.

Tagasi üles