Ta nentis, et aktsioon läks igati korda, saades oodatud meediakajastust.
«Kõige suurema panuse andis selleks tegelikult politsei, avaldades kaamerapildid ja teatades, et juhtunuga seoses on alustatud menetlust keelatud sümboolikat puudutava karistusseadustiku sätte alusel. See tähendab, et aktsioonil on veel üks lisaväärtus, sest see juhib tähelepanu sellele, kui ohtlik on laiendada kavandatavat viha õhutamise mõistet,» nentis Valge.
Tema sõnul pole karistusseadustikus kusagil märgitud, et Eesti NSV lipp oleks keelatud sümbol. Teiseks sätestatakse karistusseadustikus, et «Agressiooniakti, genotsiidi, inimsusevastase kuriteo või sõjakuriteo toimepanemisega seotud sümboli avaliku eksponeerimise eest neid tegusid toetaval või õigustaval viisil karistatakse rahatrahviga kuni kolmsada trahviühikut või arestiga».
«No kui keegi arvab, et Eesti NSV lipp sai üles seatud selleks, et õigustada või toetada agressiooniakti, genotsiidi, inimsusevastast kuritegu või sõjakuritegu, siis peaks ta küll püsti imelik olema. Küll aga võib nende kuritegude õigustamisega olla seotud Smuuli bareljeef – just see, mille vastu aktsiooniga protesti avaldasime,» lisas Valge.
Tema sõnul on arusaadav, et kui isegi sedavõrd lihtsa juhtumi puhul suudetakse mõisted ja tähendused segi ajada, siis õigusselgusetuse juurde tekitamine viha õhutamise mõiste laiendamise näol lubab asuda jõhkralt diskrimineerima neid, kes esitavad valitsuse poliitikaga või domineeriva ideoloogiaga kokku sobimatuid seisukohti.