Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Vali IT koolitus avab uksed uutele võimalustele tööturul

Vali IT koolitaja Rain Tüür BCS Koolituse arvutiklassis.
Vali IT koolitaja Rain Tüür BCS Koolituse arvutiklassis. Foto: Rain Tüür

Võimalus omandada neljakuulisel kursusel tarkvaraarenduse algteadmised on ahvatlev ning samas ka tugevat motivatsiooni nõudev väljakutse.

Vali IT kursused on BCS Koolituse korraldusel toimunud alates 2017. aastast ning tänaseks on sealt saanud alguse üle 700 tarkvaraarendaja põnev ja tasuv teekond tööturul.

Artikli foto
Foto: Laurits Leima

Praegu Datanoris töötav tarkvara nooremarendaja Laurits Leima räägib, et Vali IT kursusele minek oli tema jaoks elumuutev otsus.

„Olin juba varasemas töökohas kasutanud omal käel JavaScripti, et teha oma tegemisi veebis paremini hallatavaks. Kuigi teadsin Vali IT-st juba mitu aastat varem, tuli otsus kursusele minna ajal, kui tundsin end olevat liialt mugavustsooni langenud.

Kursused olid üliägedad ja minu jaoks suhteliselt kerged, sest olin omal käel teinud eelnevalt piisvalt nö kodutööd. Ka praktikale pääsemiseks ei pidanud ma saatma kümneid CV-sid, vaid sain pakkumise kohe esimese pöördumise peale. Praktikatööks oli ühe suure jaeketi kliendikaardile äpi tegemine. Minule oli see suur võimalus teha asja, mis nii paljudele inimestele, ka mulle endale, igapäevaselt elu lihtsamaks teeb. Kohe pärast praktika lõppu, möödunud aasta mais, sain firmalt ka tööpakkumise ning täna olen kohaga väga rahul. Mitte kunagi pole ma saanud nii head palka ning teinud nii põnevat tööd,“ kinnitab Laurits Leima.

On vägagi kõnekas, et tänavu sügisel alustavaid koolitusrühmi õpetab Rain Tüür – mees, kes oli 2017. aastal Vali IT pilootkoolituse üks läbinutest. Olles seejärel kokku viis aastat töötanud programmeerijana Eesti Energias ja LHV Pangas, on Rain nüüd juba poolteist aastat ise Vali IT koolitaja.

Nii nagu ujuma õppimiseks tuleb minna vette, algab programmeerijaks õppimine kohe praktilise kallakuga tegevusest.

“Juba esimesel päeval klõbistame koodi. Matkime ka muudes koolitustegevustes IT-arendusprotsesse. Nii toimub õpe 3-liikmelistes tiimides ning kõik saavad hakata tegema mingeid praktilisi rakendusi. Näiteks üks koolituse tiim võttis ette ülesande luua oma rühmas olnud ujumistreenerile basseinistopper, mis mõõdaks erinevatel radadel ujujate aegu. Just võimalus teha Vali IT kursustel õppetööna rakendusi, mida koolitatavad ise kasutavad, teeb nende sõnul kursused eriti ägedaks,” kirjeldab Rain kursuste metoodikat.

Vali IT koolituse esimesel kolmel nädalal toimub baasoskuste omandamine. Seejärel tehakse järgmised kolm nädalat tiimides konkreetseid arendusi, mida siis hiljem ka teistele grupikaaslaste esitletakse. Järgnevates ühistes aruteludes leitakse üles tehtud head ja vead ning kursuslased saavad õppida nii omaenda kui teiste kogemustest.

Praktika toob sageli tööpakkumise

Pärast kuut nädalat BCS Koolituse arvutiklassis ootab kursuslasi ees praktika mõnes ettevõttes või organisatsioonis, mis ühtlasi on hea võimalus end potentsiaalsele tulevasele tööandjale tutvustada.

Regulaarselt on Vali IT kursustelt endale praktikante võtnud tarkvaraarenduse ettevõte Codeborne. Firma kaasomanik Aho Augasmägi peab Vali IT-d heaks hüppelauaks reaalselt programmeerijana töö alustamiseks.

„Vali IT-st oleme praktikale võtnud inimesi väikeste gruppide kaupa. Meie jaoks on kõige olulisem, et kursuste esimesed nädalad läbinutel on juba tõestatud huvi ja motivatsioon omandada teatud tasemel programmeerija oskused. Lisaks hindame ka praktikale kandideerijate üldist silmaringi ning elukogemust,“ ütleb Augasmägi.

Codeborne veebist saab lugeda ka Vali IT kaudu selles ettevõttes tööd alustanud Mikk Tamme kogemuslugu.

Vali IT õppureid sageli praktikale võtnud tarkvaraarenduse ettevõte Quretec kontorijuht Helen Hanni toob esile kursuslaste hea konkurentsivõime.

„Quretecis on alates 2020. aastast praktikal olnud kümmekond Vali IT õppurit, ligi pooled neist on jätkanud töötajatena edaspidi. Enamasti on praktikat tehtud arendaja rollis, kuid on ka testijaid ning analüütik-projektijuhte.

Praktikantide erialane taust ja kogemus on olulised, aga eelkõige sõltub oskuste tase ja tööga hakkamasaamine inimesest endast - kui palju ta on varasemalt õppinud ja kui palju jaksab seda töö kõrvalt jätkata,“ selgitab Hanni.

Rain Tüür omakorda toob esile, et Vali IT annab elus juba üht-teist teinud inimestele nö uue arengutõuke, mis loob väga tugeva sünergia varasemate teadmiste ning sellele lisanduvate IT-oskustega.

„Näen oma koolitatavate võimeid väga lähedalt ning tihti tõden, et need kursused on tõeline kullaauk. Tööandjad saavad siit andekaid ja motiveeritud töötajaid. Ning kursuslased ise leiavad lisaks põnevale ja hästi tasustatud tööle ka hulgaliselt uusi huvitavaid sõpru või suhtluskaaslasi,“ märgib ta.

Ka Raini enda karjäär on nende sõnade kinnituseks. Oma esimese kõrghariduse omandas ta juuras ning seejärel töötas ta üheksa aastat Inglismaal, kus tänu oma huvile IT abil automatiseerida erinevaid logistilisi protsesse tõusis tavaliselt kontoritöötajast enam kui saja töötajaga tootmisüksuse juhiks. Kuid võimalus Vali IT abil saada väga lühikese ajaga tarkvaraarendajaks on teda hoidnud juba aastaid tööl Eesti ettevõtetes.

„Näen oma koolitatavate võimeid väga lähedalt ning tihti tõden, et need kursused on tõeline kullaauk.“

Rain Tüür, Vali IT koolitaja

Vali IT ja alusta oma nutikat karjääri

Tänavu septembris ja novembris alustavad Vali IT uued koolitusrühmad ning avalduse neisse kandideerimiseks saab esitada SIIN. Perspektiivsete kandidaatidega toimuvad kokkulepitud ajal vestlus ning ruumilise võimekuse test.

BCS Koolituse tegevjuht Anni Sild rõhutab Vali IT kursuste avatust ning võimaluste paljusust.

“Ootame Vali IT kursusele osalema neid, kel on soov ja aeg teha esimene samm IT poole. Me ei eelda kandideerijatelt juba olemasolevaid IT-alaseid teadmisi või oskusi. Oluline on enda jaoks läbi mõelda, kas oled valmis seda sammu astuma. Kõige alus on motivatsioon. Kursus ei ole kerge, aga selle läbinute tulevik on helge. Seltskonnad ja sõpruskonnad, mis selle 6 nädala jooksul tekivad, on üliägedad. Kindlasti on see elumuutev kogemus nii protsessi kui tulemuse mõttes,” kinnitab Anni Sild.

“Kursus ei ole kerge, aga selle läbinute tulevik on helge.”

Anni Sild, BCS Koolituse tegevjuht

Vali IT, vali nutikas karjäär!

Tagasi üles