Päevatoimetaja:
Anu Viita-Neuhaus
Saada vihje

Puhkus Tuneesias: kõrbeeksootika, lummav ajaloopärand ja kuldsed liivarannad

Artikli foto
Foto: AdobeStock

Kui oled juba puhanud populaarsetel Kreeka saartel, Türgis või Egiptuses, siis on ehk aeg vaadata hoopis eksootilise Tuneesia poole! Sind ootab imeline rännak Sahara kõrbes, aukartustäratav ajaloopärand ja kuldsed liivarannad. Sihtkoha boonuseks on lühike lennuaeg – reedese otselennuga saab Tallinnast Tuneesiasse vähem kui nelja tunniga.

Põhja-Aafrikas Vahemere lõunakaldal asuv Tuneesia on endine Prantsusmaa asumaa ning Prantsuse mõjud on tänini siin igal sammul tunda. Tõenäoliselt hõikab kohalik sulle tervituse just prantsuse keeles, kuigi kõikides turismikohades saab hakkama ka inglise keelega. Riigi pealinn Tunis on väga euroopalik ja näeb Novatoursi Tuneesia reisiesindaja Anneli Popova sõnul välja nagu Pariis, kui keegi linnal näo puhtaks peseks. „Tuneeslased on prantslastelt üle võtnud küpsetuskunsti, siinsed croissant’id viivad keele alla,“ kiidab ta. „Üldse on Tuneesia köök väga maitsev ja nüansirikas. Kala leidub igasugustes versioonides ja kuskuss on imeline.“

Kui Anneli käest küsida, mida Tuneesias kindlasti tasub ette võtta, siis on vastus kiire: külasta Sahara kõrbe! „See on number üks turismiatraktsioon ja heaks uudiseks on see, et ekskursioonid toimuvad ka eesti ja vene keeles. Kahepäevasel väljasõidul Sahara kõrbesse näeb lõputuid liivadüüne ja metsikuid kaameleid toitu otsimas. Sahara on Berberite maa ja väljasõidul vaatame lähemalt, kuidas kõrbes tegelikult elatakse. See on väga lihtne elu. Maitseme oaasides kasvatatavaid maailma parimaid datleid ja ekskursioonilt ei puudu sellised ajaloolised vaatamisväärsused nagu El Jem ja Kairouan,“ jagab ta muljeid. „Elamus on garanteeritud! Sahara rännak on kogemus, mille pärast Tuneesiasse enamasti tullaksegi.“

Novatoursi reisimüügi vanemhaldur Kristel Tael naasis hiljuti samuti Tuneesiast ja lisab omalt poolt külastamissoovitustena veel suured kohalikud turud, mis on iga päev lahti ja kus tuleb tingimata kaubelda. Ostlemiseks on mõistlik varuda sularaha, sest kuigi Tuneesias saab ka kaubanduskeskustes ja hotellides kaardiga maksta, siis väikestes poodides ja turgudel see võimalus puudub. Muide, hinnatase on Tuneesias Euroopaga võrreldes väga soodne – toit on märgatavalt odavam kui Eestis. Näiteks tassi (väga head) kohvi saab kätte vaid ühe euroga.

Artikli foto
Foto: Shutterstock

Avali südamed ja lai naeratus

Anneli sõnul tunneb turist Tuneesias igal sammul, et ta on siia oodatud. „Kohalikud on sõbralikud, avatud, kõvad kauplejad. Igal sammul on tunda, et nad pingutavad selle nimel, et külalistel oleks hea,“ sõnab ta. „Tuneesia turismipiirkonnad on väga turvalised ja tihti näeb turismipolitseid. On näha, et turismile kehtivad ranged seadused – näiteks ei tohi tänavatel müüa ekskursioone. Samas, nii nagu igal pool reisides, tuleb oma asjadel ikka silma peal hoida. Tasub ka teada, et raha ei tohi riigist välja viia. Seda saab vahetada kõikjal ja enamvähem sama kursiga.“

Tuneesia on võluv sihtkoht, seal on segu paljudest kultuuridest. Anneli poolt välja toodud Prantsuse kokakunstile lisab Kristel oma esmaemotsiooni Tuneesiast: „Nagu oleks sattunud korraga Kreekasse ja Egiptusesse.“

Kellele sobib puhkus Tuneesias?

Novatoursi müügiosakonna juhataja Ann Tiedemanni sõnul sobib see riik puhkusekohaks kõigile – lastega peredele, romantikat otsivatele paaridele, liikumisraskustega inimestele, vanematele inimestele, rannapuhkuse veetjatele ja spordihuvilistele. Kohalikes elamushotellides on olemas Thalasso spaa keskused, kus saab Eesti mõistes väga soodsa hinnaga end hellitada lasta. Mõnede hotellide juurde kuuluvad tennise või –golfiväljakud. Rand on aga enamike hotellide vaat, et kohustuslik osa, kusjuures need on äärmiselt ilusad ja puhtad. „Rannad on mõnusa peenikese kuldse liivaga ja sobivad eriti hästi ka lastega peredele,“ sõnab ta. „Kõige soojemad kuud on juuli-august ja siis on temperatuur 40 kraadi juures. Samas seda on kerge taluda, sest peaaegu koguaeg puhub tuul. September on aga minu lemmikaeg Tuneesias – merevesi on kõige soojem, kuurordid juba vaiksemad ja ilm mitte enam nii troopiline. Andeks võiks anda Tuneesiale tolmu – tegemist on ikkagi kõrberiigiga ja kui on liivatorm, siis ongi liiv igal pool.“

Artikli foto
Foto: Depositphotos

Tuneesias on peaaegu kõikjal hotellides olemas hea kiirusega ja ilma lisatasuta WiFi. Hotellid on kenasti renoveeritud ja puhtad. Tärnide kohta tasub enne reisi ostu täpsemalt uurida Novatoursi reisikonsultantide käest, sest viietärni hotellid võivad tunduda pigem nagu 4+ või 5– tärniga. „Samas puuduoleva korvab tõeliselt abivalmis ja tore personal,“ lisab Ann.

Tallinnast lendab lennuk Tuneesiasse alla nelja tunni ja lennuajad on hästi mugavad – kohale jõutakse täpselt enne õhtusööki ning tagasilend toimub õhtusel ajal pärast hotellist väljaregistreerimist. Tuneesias on olemas Novatoursi eesti keelt kõnelevad reisiesindajad, kes aitavad puhkajaid igakülgselt.

Novatoursi otselennud Tuneesiasse toimuvad kord nädalas ehk kohapeal saab viibida nädala või kaks. Kristel Tael soovitab kaaluda pikemat puhkust, sest siis jõuab rahulikult põneva sihtkohaga tutvuda. Kestab ju ainuüksi Sahara ekskursioon kaks päeva.

Soovitused enne Tuneesia reisi planeerimist:

  • Reisidokumendiks on kehtiv pass. Tuneesiasse ei saa reisida ID-kaardiga. Reise müüakse ka Vene ja nn halli passi omanikele, kuid nemad saavad liituda vaid pakettreisiga, mitte osta ainult lennupileteid. Tuneesias kontrollib kohalik toll dokumente väga põhjalikult.
  • Reisikindlustus on rangelt soovitatav, sest meditsiiniline abi on kohapeal väga kallis.
  • Vaata Tuneesia kohta soovitusi Reisi Targalt lehelt.

Reisikorraldaja Novatours otselennud Tuneesiasse väljuvad Tallinnast Enfidhasse reedeti (kuni 13.10.2023 k.a). Valikust leiad reisipaketid või lennupiletid nädalastele ja kahenädalastele reisidele.

Tagasi üles