Viilmad, kes muuhulgas nimetas Läänemetsa «usuministriks», häiris tänase ministri ühismeedia postituse juures üks konkreetne lõik:
«Kuid see šokeeriv rünnak on meeldetuletuseks: sõnadel on tagajärjed. Kui arvamusliidrid – olgu selleks siis poliitikud või usujuhid – süsteemselt pisendavad oma avalikes sõnavõttudes mõne vähemuse õigusi ja vabadusi, siis varem või hiljem võib sellisest mõtlematust või vastupidi vägagi läbimõeldud vastandavast kõnepruugist saada mõne radikaliseerunud fanaatiku käe läbi kuritegu.»
Väljavõte siseminister Lauri Läänemetsa (SDE) ühismeedia postitusest
Viilma arvates on ministri sõnad ajendatud muuhulgas perekonnaseaduse muutmise seaduse eelnõu käsitlemisest riigikogus ning abieluvõrduse-teemalisest debatist avalikkuses.
Täna tegid Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) juhid ning EKNi liikmeskirikute juhid avaliku läkituse abielu toetuseks. «Kui lugeda kirikute juhtide erinevaid arvamusartikleid, samuti ametlikke arvamusi, mida perekonnaseaduse muutmise seaduse eelnõule on esitatud, ei ole ükski nendest arvamustest vähendanud ühegi vähemuse täna kehtivaid vabadusi ega õigusi,» arvas Viilma. «Kuna täna ei saa samasoolised paarid omavahel abielluda, ei saa ka kirikute juhtide seisukohad, mis toetavad juba kehtiva perekonnaseaduse senises sõnastuses jõusse jäämist, pisendada kellegi õigusi ega vabadusi.»
«Minister Läänemetsa kommentaarist saan aru, et täna Eesti Vabariigis kehtiva seaduse toetamine Eesti usujuhtide poolt on vähemuste õiguste ja vabaduste vähendamine, mis võib viia vihakuritegudeni, nagu seda oli pühapäevane Vene kodaniku rünnak Soome kodaniku vastu Tallinna baaris,» arvas Viilma.
Tema sõnul annavad ministri väljaütlemised ühtlasi ka aimu, kuidas soovitakse edasi minna vaenukõneseaduse eelnõuga.