Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Kevadtormi õppuse raames harjutati linnalahingu pidamist (1)

Copy
Artikli foto
Foto: kpr Robert Markus Liiv / Eesti Kaitsevägi

Kaitseväe õppuse Kevadtorm aktiivne faas jõudis täna Kadrinasse, kus Kalevi jalaväepataljoni üksused harjutasid linnalahingu pidamist.

«Mehed asuvad kaitsepositsioonidel, viivad läbi patrulle ning eksitavad vastast,» ütles Kalevi jalaväepataljoni kompanii ülema abi lipnik Kaspar Kasemägi. «Motivatsioon on endiselt kõrge ning tahtejõudu jagub. Soovin, et mehed võtaksid sellest õppusest maksimumi ja lõpetaksid teenistuse võidukalt enne reservi minekut.»

Linnalahing on üks keerulisemaid lahinguliike, kus sõduritel tuleb võidelda kitsastes oludes majade, autode ja linnaelanike keskel. Harjutuse stsenaariumi järgi tuli Kalevi jalaväepataljoni kompaniil kaitsta Kadrinat pealetungiva vastase eest ning suunata nad asulast mööda. Linnalahingus osales Kalevi jalaväepataljoni kompanii suurune üksus ning kaheksa soomustransportööri PASI XA-180.

Kalevi jalaväepataljoni kompanii võitleja reamees Arthur Manitski jaoks on tegemist esimese Kevadtormiga, kuid põnevust on jagunud juba küllaga. «Meie olime algselt reservis olev rühm, kuid linna jõudes avastasime vastase ning suutsime neid üllatada,» ütles reamees Manitski. «Väga huvitav kogemus on pidada linnalahingut, kuna ajateenistuse ajal pole olnud sellist võimalust. Siiani on kohalike elanike tagasiside olnud positiivne, inimesed lehvitavad ning meid saadavad põnevil pilgud.»

15.- 26. maini kestval õppusel kontrollib kaitsevägi lahingplaanide sünkroniseeritust, juhtimistasandite vahelist koostööd ja üksuste valmisolekut lahingülesannete täitmiseks. Õppusel kasutatakse erinevaid imitatsioonivahendeid, sealhulgas paukpadruneid, õppegranaate ja valgusrakette. Rasketehnika, lennuvahendite ja imitatsioonivahendite kasutamine tekitavad tavapärasest rohkem müra.

Kevadtorm on kaitseväe aasta suurim õppus, mille käigus harjutatakse sõjaliste operatsioonide planeerimist ja elluviimist, kui ka tõhustatakse koostööd Eesti ja liitlasriikide üksuste vahel. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased, kaitseliitlased kui ka liitlasriikide sõdurid. Esmakordselt juhib õppust eelmisel aastal loodud diviis.

Tagasi üles