Anonüümsetele diplomaatilistele allikatele toetudes kirjutas Politico eile, nagu kasvaks Euroopa Liidu sees rahulolematus Eesti relvaabiga Ukrainale, sest Eesti andvat Ukrainale oma vana relvastust, aga Euroopa rahurahastust saab juurde uueks relvastuseks vajaminevat raha. Sõnaga, Eesti tegevat rehepappi. Politico andmeil on Eesti andnud Ukrainale Strela-tüüpi relvi ning hankinud endale Stingereid. Lisaks väitis Politico, et Eesti esindus Brüsselis ega ka kaitseministeerium pole vastanud palvele teemat kommenteerida.
Kõik toodud väited on osutunud valeks. Kaitseministeerium teatas eile, et Eestil pole kunagi olnud Strela-tüüpi relvastust ega Stingereid. Veel on Postimehele teadaolevalt Politicole vastanud nii Eesti esindus Brüsselis kui ka kaitseministeerium, paludes vaid natuke kannatust, et kõik andmed Politiconi tuua.
Siit algavadki Politicole ebamugavad küsimused. Miks ei kontrollinud ajakirjanik väiteid Eesti relvade kohta? Miks ei oodanud Politico ära Eesti esinduse ja kaitseministeeriumi vastust, avaldades selgelt ühepoolse loo, mis on kokku traageldatud anonüümsetele allikate põhjal? Ajakirjanduse kuldreegel on, et konflikti puhul tuleb alati ära kuulata vastaspool. Olgu lisatud, et ehkki Politico süüdistuse teravik oli suunatud Eesti vastu, saavad loos negatiivse varjundi sama rahurahastu tehinguga veel Soome, Läti, Leedu, Prantsusmaa ja Rootsi – valdavalt Ida- ja Põhja-Euroopa riigid. Mitte ükski neist riikidest ei saa kommentaariks sõna.
Kui see polnud infooperatsioon, siis oli see igal juhul ajakirjanduslik praak, mida ei tohiks endale lubada tõsist ja üleeuroopalise mõjutaja kuvandit taotlev Politico.