«Ma jälgisin protsessi, kuidas pandi sedeleid kastidesse. Panin tähele, et kohalik valimiskomisjon ei tee kõike õigesti. Pöördusin valimiskomisjoni poole ja sealt sain ma õiguse,» jätkas Grünthal. Veebruari lõpus vaidlustas Grünthal selle, et talle kui valimiste vaatlejale keelduti Paides näitamast eelhääletamise hääletamiskaste ja valimisdokumente. Valimiskomisjon pidas sellist keeldumist seadusevastaseks ning rahuldas Grünthali kaebuse.
Nädalavahetusel avaldatud videos rääkis Grünthal ka elektroonilise hääletamisega seotud anomaaliast. «Mind aitasid väga head spetsialistid, kuna mu enda teadmised IT-valdkonnas ei ole eriti head. Nad leidsid asju, mida ei tohi teha. Näiteks Paides oli nõudmine, et kõik arvutid oleksid öösel avatud, et öösel tehtaks update. Mu spetsialistid ütlesid, et kui teha update, siis võib see terve programmi ära kahjustada.»
Samuti juhtis tandem tähelepanu, et valimisseaduses on kirjas, et valima peab ise. Paberhääletamisel valimiskomisjon seda ka kontrollib, kuid elektroonilisel valimisel pole võimalik veenduda, et dokument ja nägu lähevad kokku.
Ivanov küsis Grünthalilt, kas ta ei karda, et häirib liiga palju Reformierakonda, kui vaidlustab tulemused ja venitab valitsuse kokku saamist. «Ma tean, et olen pidevalt olnud nende jaoks halb inimene, sest otsin tõde. Aga pole midagi teha, keegi peab tõe ja rahva poolel seisma. Me kõik elame üks kord ja elu tuleb elada selliselt, et poleks hiljem häbi asjatult elatud aastate pärast.»
«Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ei ole mitte kunagi teinud koostööd liikumisega KOOS ega ka mitte Vasakparteiga,» rõhutas Postimehele EKRE fraktsooni esimees Henn Põlluaas. «Koostöö selliste kremlimeelsetega jõududega on välistatud ka tulevikus, sest meie nägemused Eesti ühiskonnast ja tulevikust on kardinaalselt erinevad,» toonitas Põlluaas.