Ta avaldas siiski lootust, et nii Venemaa kui ka Eestis elavad vene inimesed jõuavad äratundmisele, et demokraatlik võimukorraldus on parim, mille tingimustes inimkond elada saab.
«Aga peame endale tunnistama, et see ei juhtu kiiresti, vaid pigem aastakümnetega. Ida-Virumaa vajab kiiremat arengut – sealsed riigimeelsed elanikud on seda väärt. Praegune Ida-Virumaa, kus ühes linnas leinatakse ära viidud tanki, teise volikogu liikmed tahavad teisaldatud punamonumendi «koopiat» püstitama hakata ning kolmanda kultuuripalee seinu ehivad Lenin ja Marx, ei ole lihtsalt regionaalpoliitiline probleem, vaid julgeolekurisk,» ütles Solman.
Et välistada võimalused, et Venemaal õnnestuks destabiliseerida olukorda Eestis, on Solmani sõnul vaja tagada Ida-Viru sidumine muu Eestiga, sealhulgas eesti meele ja keele juurdumine, mis veaks ka piirkonna majandusarengut ja heaolu.
«Me ei tea, mida idapiiri taga mõeldakse. Seetõttu ei ole mõistlik olukorra parandamiseks aega raisata. Seetõttu peab riik looma Ida-Virumaa jaoks arenguprogrammi, mis ei püüaks üksnes kohalikke omavalitsusi toetada, vaid kaaluks, kas riik peaks võtma neilt enda kanda mõned olulised administratiivkoormused,» ütles Solman.
Tema sõnul on hariduse riigistamine Ida-Virumaal vastu võetud erilise vastuseisuta. «Eestikeelse hariduse tagamiseks on õige riigistada maakonna kõigi suurte linnade koolid. Riik suudaks tõhusamalt toimima panna ka kohaliku sotsiaalsfääri ning piirkonna heakorramajanduse, millega seotud korruptsiooniskandaalid kohaliku võimu paiguti täiesti halvanud on. Vähemalt ajutiselt aitaks riik nende valdkondade ülevõtmisega maakonna suuremad keskused surnud punktist üle. Sellega looks riik kõigile piirkonna elanikele parema elukeskkonna ja tagaks kogu Eestile kindlama julgeolekuolukorra,» lisas Solman.