Mõned tootjad pööravad erilist tähelepanu koostisosadele ja kasutavad ainult taimseid koostisosi. Nii saavad puhastusvahendid olla biolagunevad ja mittetoksilised. Need on keskkonnale ohutud, mis teevad neist suurepärase valiku kõikjal, kus on kokkupuude elusolenditega.
Keskkonnasõbralikud puhastusteenused, mida see tähendab?
Keskkonnasõbralike puhastusvahendite valimine on vaid üks osa jätkusuutlikkusest.
Alustame põhitõdedest. Termin “Keskkonnasõbralikkus” on tegelikult reguleerimata ja sellel puudub töötav juriidiline määratlus.
Üldises mõttes on kõigil ettekujutus keskkonnasõbralikust tootest. Aga sõnumit “See on keskkonnale ohutu” kasutavad mõnikord ettevõtted, kes üritavad oma koostises ohtlikke koostisosi varjata. Vahest viidatakse nendele koostisosadele tõenäoliselt ülimalt üldises terminoloogias, nagu “puhastusaine”, “värvaine” või “säilitusaine”. Ostmisel peaksite otsima tooteid, millel on täielik koostisosade läbipaistvus, et saaksite vähendada kokkupuudet kemikaalidega või vältida teatud aineid, mille suhtes võite olla allergilised.”
- Kvaternaarsed ammooniumkatioonid
- Ammoniaak
- Ftalaadid
- Etanoolamiinid
- Isotiasolinooni säilitusained
- PFAS ühendid
„Keskkonnasõbralik” ei ole ainus ebamäärane silt – sama kehtib ka termini „looduslik” kohta, millel pole samuti juriidilist määratlust ja mis ei ole reguleeritud. Mõistet “taimne” kasutavatel toodetel on aga valemid, mis sisaldavad teatud protsenti biopõhiseid koostisosi. „Taimne“ märgis ei garanteeri aga, et kõik koostisained on taimsed, nii et see on veel üks nüanss, millele tuleb tähelepanu pöörata.
Tervise ja ohutuse esikohale seadmine
Keskkonnasõbralikud puhastusteenused tagavad tervise ja ohutuse. Mõned tooted, nagu WC-poti puhastusvahendid, on valmistatud söövitavate kemikaalidega, mis võivad põletada silmi, nahka ja isegi teie hingamisteid. Vesinikkloriidhapet või naatriumhüpokloriti (valgendit) sisaldavad tooted võivad samuti põhjustada tõsiseid nahakahjustusi.