18. oktoobril sattus riigikogu veebileht ründelaviini alla vahetult pärast Venemaa režiimi terroristlikuks kuulutamist.
RIA tõi näite 18. oktoobrist, kui riigikogu võttis vastu avalduse, milles mõistis hukka Ukraina territooriumi annekteerimise ja kuulutas Venemaa režiimi terroristlikuks. Sellele järgnes ummistusrünne riigikogu.ee vastu – ööpäeva jooksul tehti lehe vastu rohkem päringuid kui tavaolukorras 7,5 aasta jooksul. Lehe külastajad aga rünnakut ei märganud, sest tänu kaitsemeetmetele toimis see nii, nagu poleks midagi erilist juhtunud.
Kui tavapärasel ajal registreerib RIA alla kümne märkimisväärse ummistusründe kuus, siis 2022. aasta aprillis 25, augustis 66, novembris 43. Kaheteistkümne kuuga kogunes neid 302, mis tähendab aasta võrdluses neljakordset kasvu. Neist mõjuga rünnakuteks luges amet sadakond.
«Cloudfare’i andmetel olime 2022. aasta teises kvartalis rakenduskihi vastu suunatu ummistusrünnete arvu poolest maailmas 7. kohal. Taustaks teadmine, et rahvaarvu poolest asume 150 piirist allpool,» selgitas RIA.
Sihikul valitsusasutuste, transpordi ja meediaga seotud veebilehed
Ameti hinnangul olid ründajate lemmiksihtmärgid ootuspärased: valitsus.ee, riigikogu.ee, president.ee, eesti.ee, politsei.ee, id.ee. Ent ka sihiti näiteks transpordisektorit ja meediaettevõtteid.
«Kui varasematel aastatel nägime teenusetõkestusründeid, mille taga oli rahaline motivatsioon (maksa, muidu ründame suurema mahuga ja kauem!), siis mullu olid enamiku ummistusrünnete taga Kremli-meelsed häktivistid, kes sel moel oma rahulolematust väljendasid. Küll pahandas neid Narva tankimonumendi teisaldamine, küll ei meeldinud Vene telekanalite edastamise peatamine ega meie toetus Ukrainale,» kirjeldas RIA.