Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
+372 5916 2730
Saada vihje

Liiklusõnnetuse digiteadet on kasutanud juba 10 000 inimest

Copy
Liiklusõnnetus.
Liiklusõnnetus. Foto: Jürgen Puistaja

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) uut digitaalset liiklusõnnetuse teadet on praeguseks kasutanud 10 000 inimest, kes on vormistanud kokku 6000 liiklusõnnetust - mullu aprillis avatud veebirakendusega avarii.lkf.ee vormistatakse veerand kõikidest avariidest.

LKF-i digitaalsete teenuste arendusjuhi Taavi Kiibuse sõnul on digiteadet mugav täita nutitelefoniga avarii sündmuskohal. «Kõige kiiremini on liiklusõnnetus vormistatud kolme minutiga, aga keskmiselt võtab see koos pildistamisega aega 10 kuni 20 minutit. Kui teha seda pabervormil, siis kulub kindlasti rohkem aega,» ütles Kiibus.

Ta lisas, et digiteadete vormistamine on pidevas kasvutrendis. «Möödunud aastal lume saabudes digiteadete arv kahekordistus. Üks põhjus oli kahtlemata liiklusõnnetuste arvu kasv. Samas ka häirekeskus ja politsei suunavad üha rohkem õnnetusse sattunuid digiteadet täitma, kuna seda saavad kasutada kõikide kindlustusseltside kliendid ja välismaalased,» selgitas Kiibus.

Liiklusõnnetuse digiteadet avarii.lkf.ee on täitnud eesti keeles 76 protsenti, vene keeles 21 protsenti ja inglise keeles kolm protsenti kasutajatest.

Salva Kahjukäsitluse juhataja Kaupo Kaareste sõnul on oluline alustada digiteate täitmist kohe pärast liiklusõnnetust ja mitte liigutada sõidukeid enne fotode tegemist. «Digiteate täitmine on lihtne, kui lugeda juhiseid telefoni ekraanil. Rakendus annab valikuvariandid ette ja juhendab fotode tegemisel. Pildistamine on väga tähtis, kuna fotod annavad kindlustusseltsile oluliselt täpsemat informatsiooni juhtunust kui ükskõik kui palju pabereid.»

Kaareste soovitas kasutada rakenduses ka helifaili salvestamise võimalust liiklusõnnetuse kirjeldamiseks. «Kui õnnetuse osapooled kinnitavad digiteate andmed, siis nii kahjuteade, fotod kui helifail saadetakse läbivaatamiseks enda valitud kindlustusseltsile,» selgitas Kaareste.

«Kindlasti tuleb aga häirekeskusele helistada numbril 112, kui inimene on saanud viga või õnnetuse muud asjaolud nõuavad politsei sekkumist,» lisas ta.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Märksõnad

Tagasi üles