Keelekümblus klassi projekt kujunes niivõrd edukaks, et juba aasta hiljem, 1995. aasta septembris asusid paljud „väikesed venelased“ nagu me neid hellitavalt kutsusime, minuga ühte klassi õppima. Kuna ma nagunii juba koolipinki sõpru ja tarkust taga ajama olin läinud, siis sai ka viiesena sinna samasse kooli Valga Esimesse Põhikooli edukad sisseastumise katsed tehtud ja mu aastatepikkune koolitee saigi alati.
Võite ette kujutada, missugune võis olla elu värskelt taasiseseisvunud Eesti piirilinnas, Valgas. Absoluutselt imeline, kõikide võimalustega koht kasvamiseks, koolis käimiseks, jalgpalli mängimiseks, muusikakooli õpinguteks, näiteringi, laulutundides käimiseks, vähemalt minu mälestuste järgi.
Me olime lihtsad inimesed, kes tegid palju tööd, ei nurisenud vähese materiaalse olemasoleva üle ning mis peamine, unistasime. Mu 20-ndate eluaastate alguses ema oli noor õpetajanna ja isa traktoristist autojuht. Kõik olid omavahel sõbrad, kooli direktorist, linnapea ja kojameesteni välja, sest ainus viis edasi liikumiseks oli hoida kokku ja üksteist toetada.
Olulised edasiviivad omadused olid, et ma olin tegus, rõõmsameelne, julge, empaatiline, soe ja hooliv ning mul oli hea suhtlemisoskuse tõttu palju sõpru. Muidugi mäletan ka seda, kuidas mu riideid, koolikoti pinali õmbles ema sõbranna või soetasime neid taaskasutusringilt, kuidas suvi möödus alati kõikide sugulaste kartulipõldudel või heinamaal tööd tehes, sügis lehti riisudes ja talvepuudega varustamises ning need jäised miinus 28-kraadised hommikud, mil tuli ikka jalgsi mitu kilomeetrit kooli poole kõndida.