Väiksemad mõõtmed, vähem materjali
Võrreldes lauaarvutitega, on sülearvutid endiselt soodsamad ning seejuures mitte oluliselt kehvemad. Tavakasutaja nõuetele vastab sülearvuti ideaalselt. Sülearvutite kompaktsus on üks põhjus, miks nad on just lauaarvutitega võrdluses odavamad. Väiksemad mõõtmed tähendavad ka vähem materjali ehk madalamad kulud. Paljud sülearvutite tootmiseks vajalikud osad on lihtne masstoota, mis aitab hinda veelgi langetada.
Sülearvutite populaarsus aitas ka kaasa madalamale hinnale. Mida populaarsem, seda rohkem tehakse, seda odavamaks muutub sülearvutite valmistamine, seda rohkem müüakse, seda rohkem tehakse… ja niimoodi see ring läheb.
Mida on oodata tulevikus?
Kas võiks siis eeldada, et mõne aasta pärast on sülearvutitel veelgi madalamad hinnad ja näitajate poolest on need veelgi võimsamad? Tundub, et trend kulgeb just selles suunas, ent ei saa eirata maailmas toimuvat. Pandeemia ning sõda mõjutavad muu hulgas ka sülearvutite tootmiseks vajalike komponentide hindasid.
Hindade märkimisväärset alanemist on oodata paralleelselt tehnoloogiliste uuendustega. Teadlased näevad pidevalt vaeva, et tulla välja efektiivsemate, väiksemate ning odavamate lahendustega. Kui mõni neist jälle turule jõuab, on loota hinnasildi väiksemaks muutumist. Aga vähemalt lähiajal ei ole mõtet loota, et hinnad mitmekordselt väheneksid.