Avinurme Gümnaasiumis toimub 27. septembril kohtumine TalTechi keemia- ja materjalitehnoloogia doktorandi Katriin Kristmanniga, kes räägib teemal „Päikeseenergia Kuu-baasides” ning toimub teadusõhtu koos töötubadega teemadel kartulipill, vedelike virn, robootika, õhupalliauto, hologramm, bumerangina lendav taldrik või lennuk ning vaakumkamber. Teadusõhtu lõppedes vaadatakse koos illusioone ja räägitakse, kuidas aju meid petab.
Narva teadusnädala raames leiab erinevates kohtades aset palju eriilmelisi teadussündmusi, näiteks tutvustatakse Päästeameti mereohutuse konteinerit, toimub Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli praktiline seminar „Sinu käed võivad päästa elu”, ees on kohtumised huvitavate inimestega, kelle töö on seotud IT tehnoloogia ja digitaliseerimisega ning koolide haridusprogramm „Mis on alkeemia ja kes olid alkeemikud?”.
Tallinna Ülikooli Teadusnädal avab teaduse uksed kõigile! Nädala jooksul toimuvad vestlused inimõiguste teemal, katsed toiduvalmistamises, teadusmuusika ja testida saab oma kehalist toonust. Ees ootab põnev töötuba „Appi, ma leidsin aarde”, kust saab teada, mida teha, kui oled leidnud arheoloogilise leiu. Kas sa tead, kellele sellest teatata? Mis leidudest edasi saab? Lisaks saab külastada ülikooli arheoloogia teaduskogu ja osaleda tasuta töötubades. Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži Terviseedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskus tutvustab ravimuda kasutusvõimalusi ja -lahendusi ning esitleb looduskosmeetika tootearenduse protsessi.
Tartus toimuvad põnevad töötoad ja ekskursioonid Tartu Ülikooli õppe- ja teadushoonetes, loodusmuuseumis ja botaanikaaias, samuti on külastamiseks avatud laborid, kuhu tavaliselt uudistama ei pääse. Tehnoloogiainstituudi fuajees on võimalik ise robotit juhtida, botaanikaaias tutvuda sammalde herbaariumiga ning Physicumi ja Chemicumi ümbruses kaasa lüüa teadusorienteerumisel. Töötubadest leiab igaüks endale põneva teema, näiteks „Milline on meeldiv tänavaruum?“, „Põlevate kivide töötuba”, „Kui palju C-vitamiini sisaldavad sinu kasvatatud kartulid”, „Uurime DNA-d“ või „Ilu meie sees ja ümber“. Samuti toimuvad pehmerobootika, robotondi ja molekulaarbioloogia töötoad.
Tule teadust tegema! Tutvu Teadlaste Öö nädala programmiga: http://www.teadlasteoo.ee/sundmused
AHHAA ringreisi toetab Eesti Teadusagentuur