Laupäevasest üritusest võtab sel aastal osa 21 omavalitsust üle 200 külastuskohaga.
Kuna ka Uhtnasse, kus sel aastal Rakvere valla maal elamise päeva üritused toimuvad, on kerkimas uusarendus, saab ka selle kohta uurida.
Pegolainen-Saar täiendas, et laupäevane päev võimaldabki kohalikel, kes argipäeval ehk vallamajja ei satu, kõnelda ametnikega, uurida üldplaneeringu, sotsiaalteemade või ettevõtlus- ja elamisvõimaluste kohta. „Nad on oma inimeste jaoks sel päeval samaväärselt väljas kui külastajate jaoks,” kinnitas ta.
Kuvand on muutunud
Kui esimese maal elamise päeva üks eesmärk oli maaelu pessimistliku kuvandi muutmine positiivsemaks, siis see nihe on tema sõnul toimunud. Kuigi maaeluga seonduvalt on viimasel ajal tekkinud teisi muresid seoses elukalliduse tõusuga, on tekkinud väga kindel kuvad maapiirkonnast kui heast ja turvalisest elu- ja töökeskkonnast.
Ka Nõlvaku sõnul on kuvand muutunud ja oma panuse andis sellesse Covid, mis näitas, et tööd saab teha ka kaugelt ning omavalitsused saavad aidata valla ruumidesse sisse seada kaugtöökohti.
Laupäevasest üritusest võtab sel aastal osa 21 omavalitsust üle 200 külastuskohaga, mis annavad hea ülevaate, kuidas omavalitsused oma elu kohapeal korraldavad. Programmiga saab tutvuda veebilehel maalelamisepaev.ee. Pegolainen-Saar soovitas tutvuda programmiga ja laupäeval võtta rahulikult aega. „Lisaks võite koputada mõne talu väravale ja leida talu, kust osta talvekartul või -õunad,” ütles ta.
„Lisaks uue info saamise võimalusele on see ka lihtsalt suurepärane perepäev laada, kodukohvikutega ja mängudega,” lisas Maido Nõlvak, kelle sõnul on ühes kodukohvikus võimalik nautida Ukraina tippkokkade toite ja saada nii tuttavamaks kogukonnaga liitunud ukrainlastega.