Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Postimehe podcastid (1)

Copy

Kuula Postimehe podcast'e päevakajalistel, kultuuri, spordi ja meelelahustuslikel teemadel.

OTSE POSTIMEHEST: Kristjan Järvan​

Tallinna liikluskeerises on viimastel nädalatel uus nähtus - elektrimopeedid, mis taaskord tekitavad ühiskonnas küsimuse, kuidas leida tasakaalu rohelise- ja turvalise liikumise vahel. Postimehe otsestuudiosse tuleb külla Tallinna abilinnapea Kristjan Järvan, kellega räägime pealinna liiklusest ja mõistagi ka Tallinna linnavõimust üldisemalt.
Saatejuht on Tarvo Madsen.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

JULGEOLEK TÄNA: Eesti kaitsevõime ei vaja vendettasid

«Julgeolek täna» on omalaadne julgeoleku briifing avalikkusele, sest tavaliselt analüüsitakse sellel tasemel vaid suletud uste taga. Saadet veavad Erkki Koort ja Meelis Oidsalu.

Selle saate peamisteks teemadeks on kaitsehanked ja Ukraina rahuprotsess.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

MIS MEIST SAAB: Toomas Hendrik Ilves

Podcast „Mis meist saab“ on vestlussaade, kus saatejuht Mart Normet otsib koos Eesti mõjukamate inimeste ja oma ala spetsialistidega vastuseid suurtele küsimustele. Me kõik armastame elu. Aga millist elu? Me kõik armastame Eestit. Aga millist Eestit? Millist Euroopat, millist maailma? Tehisintellekt, sõjad, energiarevolutsioon, demograafia kriis, kultuurilised nihkepunktid - kuidas sellises keskkonnas ületada hirmud ning leida elu eesmärk ja isiklik õnn? Otsime vastuseid, kuidas teha Eesti õnnelikuks?

Postimehe videopodcastis on saatejuht Mart Normeti külaliseks president Toomas Hendrik Ilves.

Vaata uut video-podcasti siit 

Artikli foto
Illustratsioon: Postimees.ee

NAISTEJUTUD 393: 60-aastane neljakordne vanaema muutub aina nooremaks: «Elu on täna parem kui 30-aastasena»

Tagurpidi vananemine – kas see on võimalik? Selgub, et on! Aga miks siis enamik meist nii väsinud, vanad ja lössis välja näevad? Me lihtsalt ei tea, kuidas see käib. Tule meiega, saad teada.

Juba kaugelt kepsleb ta lähemale nagu plika, ulakas miniseelik seljas ja juuksed vembukalt püsti peas. Kes usuks, et Kaja Tuisk on 60-aastane ning neljakordne vanaema!? Aga vaata, saad sinagi teada, mismoodi see tagurpidi vananemine käib.

Kuula Spotifys

Kuula Apple Podcastis
 

RAUDSAARE DIALOOGID: Jüri Adams

Postimehe arvamustoimetuse juht Mart Raudsaar intervjueerib üht tuntud või tähelepanuväärilist Eesti inimest.

Eesti iseseisvumine käis Läti ja Leeduga võrreldes väga teistmoodi, kinnitab veteranpoliitik Jüri Adams. Ta oli üks neist, kes asutas 20. augustil 1988. aastal Pilistveres ERSP, toona esimese alternatiivse erakonna kommunistlikule parteile terves Nõukogude Liidus.

Kuula Spotifys
​Kuula Apple Podcastis

 

SODIAAGISOSINAD: Nädalalõpp toob valitsevasse energiasse suure muutuse

Nädala alguses vaatavad horoskoobifanatt Dagmar Lamp ja astroloog Margit Korbe taevasse ning räägivad lahti, mida järgmised päevad meile toovad. Lõpetuseks tuleb ka sõnum tarokaardilt, mida sel nädalal silmas pidada.

Ees on Marsi-Chironi kvadraat, meie eludes viimane Veenuse-Neptuuni ühendus Kalades, päikesevarjutus Jääras ning Neptuuni esmakordne saabumine Jäära. Saame teada, millist rolli mängib sünnikaardis kääbusplaneet Chaos. Nädalat tuleb juhatama Karikate kolm, mis viitab sõprade toetusele.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

KESKTORMAJAD:   Kas Shein saab Norras munad?

«Kesktormajad» on Postimehe jalkasaade, kus räägitakse välismaa vutist sama kaootiliselt ja lustakalt, nagu ühele õigele kesktormajale kombeks. Räägime asjadest nii, nagu need on – ausalt ja ilustamata. Saadet teevad Postimehe spordiajakirjanikud Marko Susi ja Tõnis Grepp, kuid vahel võib juhtuda, et nendega liitub keegi kolmas või isegi neljas. Saade on eetris igal teisipäeval!

Postimehe jalgpallile pühenduv taskuhääling «KESKTORMAJAD» keskendub uues osas Eesti koondise võidule Moldovas. Lisaks tasub teada, et Norra kõrgliigas jagati kuu parimale mängijale neli resti mune – millal võiks sama autasu saada Rocco Robert Shein? Heidame pilgu ka teistele välismaal mängivatele eestlastele ning käime põgusalt üle Inglismaa jalgpalli kõige põletavamatest teemadest.

Saates tuli jutuks:

-Kas Moldova alistamine peaks tegema uhkeks?

-11 mänguga 2 punast kaarti – müts maha, Kevor Palumets!

-Trent Alexander-Arnold ja Bruno Fernandes Madridi Reali? "Käed eemale, raisk!"

-Kas Erling Haaland saab tulla Tallinna?-Eestlased välismaal: kas Vlasi Sinjavski saab lõpuks vasakkaitsesse?

-Ennustus​

Kuula Spotifys.
Kuula Apple Podcastis.

 

KULTUURIS KUUM #119: Tõnis Pill tahtis «Fränkiga» näidata, et lootus on võimalik ka kõige raskemates oludes

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhääling «Kultuuris kuum» pöörab oma valgusvihu kõigele, mis kultuuris parasjagu suisa säriseb. Olgu selleks siis värskeim Eesti mängufilm, aasta oodatuim muusikasündmus või sõgedalt põnev teatrietendus mõnes Eesti teatris. Külas käivad põnevad kultuuritegelased, valdkonna spetsialistid ja loomeinimesed, keda ühendab armastus kultuuri vastu. Saadet juhivad Tuuli Põhjakas ja Ralf Sauter.

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhäälingus «Kultuuris kuum» on külas liigutava draama «Fränk» režissöör Tõnis Pill, kellega tuleb juttu filmi põhiteemadest: keerulistes oludes kasvavad lapsed, tsükliline vägivald ning vajadus kuuluda ja olla kuulatud. Saame Pillilt teada, kuidas ta ise Kehras üles sirgus ja režissööriks sai ning kuidas sündis «Fränkis» stseen vihmas, mida ka Tiina Tauraite paar saadet tagasi meenutas. Ühtlasi kuuleme, millised omadused pidid olema filmi noori peategelasi kehastavatel poistel eesotsas Derek Leheste ja Tõru Kannimäega. Pilliga vestles kultuuritoimetuse ajakirjanik Ralf Sauter.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

VARIVALITSUS: Lasse Lehis

Mis toimub Toompea kuluaarides? Postimehe arvamustoimetuse saade «Varivalitsus» kergitab iga nädala reedel veidi eesriideid. Saatejuht on populaarseima opositsioonierakonna Isamaa juht Urmas Reinsalu, kes kutsub saatesse poliitikuid ja eksperte, et ühiselt kirjeldada nädala jooksul Eesti poliitikaelus juhtunut. Igas saates lõhatakse ka «Nädala pomm» ja näidatakse «Nädala ämbrisse» astujaid.

Saate «Varivalitsus» seitsmendas osas arutleb Urmas Reinsalu Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse esimehe Lasse Lehisega, mida oodata muutunud valitsuselt maksude osas.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

PARC FERMÉ:  Kas Evansile võib võidupärja kaela panna? Hyundai väljavaated muutuvad ahtamaks

Rallimaailm pakub igal nädalal jutupunkte, mida ei jõua lehe- või veebiveergudel pulkadeks lahti võtta. Olgu «Parc Fermé» teie kaaslaseks rallirägastikus orienteerumisel!

Postimehe rallisaade «Parc Fermé» võttis kokku eelmisel nädalal sõidetud seiklusliku Keenia Safari MM-ralli. Ott Tänak tegi seal küll hooaja parima tulemuse, kuid Elfyn Evans kasvatas oma edumaad WRC-sarja liidrikohal veelgi. Kas 36-aastasele waleslasele võib MM-tiitli juba kätte anda? Vahetult enne Keenia rallit sahistati kuluaarides, et Hyundai on otsuse langetanud ja lahkub selle aasta lõpus WRCst. On neil kuuldustel tõepõhi all või mitte, aga Lõuna-Korea autotootja väljavaated ralli MM-sarjas muutuvad järjest ahtamaks. Neil ja paljudel muudel teemadel arutlesid Karl Mihkel Eller ja Kauri Pannas.

​​​​​Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

OMA TUBA, OMA LUBA: 5.07_Elekter on vist üsna elumuutev asi

Mida teeb inimene kodus? Saates «Oma tuba, oma luba» räägivad Kristina, Triin ja Madis sekeldustest, õnnestumistest ja muidugi filigraansetest fopaadest, mis muidu koduseinte vahele jäävad. Kasulikud nõuanded kolmelt amatöörkodukoojalt ja külalisekspertidelt, serveeritult mahlases huumori kastmes!

Maailm on täis asju – palju-palju asju. Kui neile ausalt otsa vaadata, siis egas enamikke neist vaja ei lähe, kuid see ei tähenda, et neid ei tahaks. Täna räägimegi asjadest, mis on meile kogunenud ning milleta me saaksime täiesti edukalt hakkama.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

PRESSISEKTOR: Kas Evans kihutab Neuville'i kombel teistelt lihtsalt eest ja jätab Tänakule tühjad pihud?

«Pressisektor» on Postimehe spordisaade, kus räägitakse Eesti ja maailma tippspordist nii, nagu spordist rääkima peab - särtsakalt ja otsekoheselt! Panelistideks on Postimehe spordiajakirjanikud Karl Juhkami, Jarmo Jagomägi ja Ott Järvela, võib-olla vahel keegi põnev tegelane veel. Värske saade igal neljapäeval.

Postimehe spordisaate «Pressisektor» teemad 27. märtsil on seitsmevõistluse MM-hõbe Johannes Erm, laskesuusakoondise treenerikriis, Eesti jalgpallikoondise harukordne võit ja Kristian Kullamäe vähene mänguaeg. Pikemalt peatuvad ajakirjanikud Ott Järvela, Karl Juhkami ja Jarmo Jagomägi lõppenud Keenia rallile, kus Ott Tänak oli küll kiire, ent võidutses ikkagi Elfyn Evans.

Kuula Spotifys
​Kuula Apple Podcastis.

 

CORNER 1: Kohvipoisid, must hobune Verstappen ja punase autoga Hamilton – Suur F1 hooaja eelvaade

Kui rallis on kaardilugemisel alati legend ees, siis taskuhääling «Corner 1» võttis alaga tuttavamaks saamisel ette vestluse isikuga, keda võib pidada Eesti kaardilugemise legendiks - Kuldar Sikk.

Mootorispordisaade «​Corner 1» ei hakka jalgratast leiutama, vaid võtab algava F1-hooaja valguses luubi alla just kuningliku sarja.Uue F1 hooaja eel on ootused ettevaatlikult, ent õigustatult kõrged, sest tänavune ei tõota tulla mitte ainult viimaste aastate üks tasavägisemaid hooaegu, vaid ka aasta, kus näeme, kui suurt rolli mängib üks indiviid tegelikult tänapäeva keerulises vormel 1-s. Kuna reeglid on jäänud sisuliselt samaks, on just mitmete võtmeisikute liikumine ühest tiimist teise see, mis peaks uuel hooajal status quo'le suurimat mõju avaldama.

Kas Lewis Hamiltoni efekt koos Ferrari lemmikpoisi Charles Leclerciga lükkab punased lõpuks tiitlini?

Või on Ferrari igipõline konkurent McLaren ​hoopiski see, kes testidel näidatud võimsa kiiruse Lando Norrise ja Oscar Piastri juhtimisel viimaks MM-tiitliks vormistab?

Milline faktor on testidel natuke hädas olnud Max Verstappen, kes on valitseva maailmameistrina Red Bulli roolis jätkuvalt väga ohtlik?

Need on vaid mõned küsimused, mis täiskoosseisus «Corner 1» ette võtab, seda koos legendaarse ja mitmekülgse Margus Kiivriga, kelle saate «Piloot» lindistamise järel Corneri saade linti võetigi.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

NESTOR & KOPPEL:  4.15 – Miks on investor Nestori portfell punases?

SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel räägivad sellest, mis on majanduselus ning investeerimise maailmas toimumas ja kuidas see meie igapäevaelu mõjutab.

Täna räägivad Maarjamaa mahedahäälseimad mehed maksudest, Saksamaa mõjust Euroopale ja loomulikult Donald Trumpist.

Tänases osas:

✂️ Miks kõik investeeringud kahanevad, kuid kaitsekulud kasvavad?

🎌 Istudes inflatsioonirongis tekib paratamatult pessimism.

🥚 Vaatame sisse, miks investor Nestori investeeringutel ei lähe enam nii hästi?

Finantsteenuse pakkuja on AS SEB Pank. Eeltoodud teavet ja viidatud lindistuses avadatud seisukohti ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Investeerimine on seotud riskidega, investeeringu väärtus võib tõusta või langeda, väärtpaberi varasem positiivne tootlus ei garanteeri sarnaseid tulemusi tulevikus, võite kaotada algselt investeeritud rahasumma.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

7 MEETRIT:  Kogu tõde koondistest! Miks läks nii ja mis hinded tuleb võistkondadele anda?

«7 meetrit» on Eesti käsipallipodcast, mis pommitab oma asjatundikkusega puruks ka kõige tugevamad väravavõrgud. Saatejuhid Taavi Tibar ja Mihkel Jürisson võtavad vastavalt vajadusele pulkadeks lahti kas Eesti, Baltimaade või Euroopa tasandi. Või siis kõik kolm korraga. Käsipall on kiire ja kirglik mäng, «7 meetrit» samuti!

Eesti ainsa käsipalli-podcasti «7 meetrit» kuuendas saates vestlevad saatejuhid Taavi Tibar ja Mihkel Jürisson täiskasvanute koondiste hiljutistest mängudest.

Nii meeste kui ka naiste koondis pidasid kohtumisi EM-valikturniiril. Millised järeldused saab neist mängudest teha? Mis meeskonnal ikkagi valesti läks, et puupüsti täis Kalevi Spordihallis suure pinge all enda tasemele väärilist esitust ei näidatud? Kas lootused olid seatud liiga kõrgele?

Millise hinde saab anda naiste koondisele, kes suutis pärast aia taha läinud esimest mängu teises juba oluliselt paremat käsipalli näidata? Kuulame muljeid kohapealt nii Leedust kui ka Bosnia ja Hertsegoviinast ning arutleme: kuidas täiskasvanute koondised siit edasi liiguvad ja mida on tulevikus oodata?

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

VABA AKADEEMIA: Mihhail Lotman: «René Girard ja vägivald»

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba Akadeemia on 2018. aasta algul asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

28. märtsil räägib Mihhail Lotman Vabas Akadeemias René Girardist. René Girard (1923-2015) oli prantsuse-ameerika mõtleja ja arvamusliider. Girard sai kuulsaks oma püha vägivalla kontseptsiooniga, mille kohaselt ei ole vägivald mitte anomaalia, vaid inimeksistentsi alus.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

VAHETUND TARTU POSTIMEHEGA:  Kriis või mitte, kuid keldri ja toiduvarud peaks ikka üle vaatama

«Vahetund Tartu Postimehega» on iganädalane taskuhääling Tartu kuumimatest teemadest, kus saavad sõna meie allikad ja ajakirjanikud.

Seekordses «Vahetund Tartu Postimehega» taskuhäälingus arutlevad ajakirjanikud Rannar Raba ja Henn Uuetoa inimeste ja korteriühistute kriisivalmiduse üle. Saate teises pooles tuleb jutuks, kas kohalik omavalitsus peaks kontrollima, kas vallajuht ikka elab seal, kuhu ta on sisse kirjutatud.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

PÄRNU POSTIMEES: Sõnu ei söö: Inimgeograaf Rivo Noorkõiv: omavalitsustel peaks olema rohkem otsustusõigust

Siit kanalist leiad Pärnu Postimehe uudiste kokkuvõtte "Lühidalt", arutelusaate "Sõnu ei söö" ja ajaloohõngulise meelelahutussaate "Kurioosum".

Inimgeograaf ja regionaalarengu ekspert Rivo Noorkõiv arutleb Pärnu Postimehe taskuhäälingu saates, kas pärast kaheksa aastat tagasi toimunud haldusreformi on muutunud omavalitsused võimekamaks. Samuti tunneb ta muret maaelanikkonna vähenemise pärast ja annab nõu, mille üle võiksid omavalitsused vabamalt pigem ise otsustada.

Saatekülalist usutles arvamustoimetaja Raido Keskküla.
 

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

TERVISEKOMPASS: Kõik, mida pead teadma puukidest

Postimehe terviseportaali taskuhäälingus jagavad tervisenõu oma ala eksperdid. Vaimse tervise erisarjas «Räägi, kuidas sul päriselt läheb?» teeme koostööd vaimse tervise sarjaga «Teaduse ja kunsti mängud». Valminud taskuhäälingus jagavad noored ehedaid ja ausaid lugusid enda elust.

Kevadsoe on puugid välja meelitanud. Terviseameti ekspert Julia Geller räägib saates, millised puugid on ohtlikud ja kust võib puugi külge saada. Lisaks selgitab ekspert väga põhjalikult, millised haigused on puukborrelioos ja -entsefaliit. Samuti saavad saates kummutatud kõige levinumad puukidega seotud müüdid.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

KES ME OLEME? KUST ME TULEME?: Arheloog Aivar Kriiskaga räägime inimasutustuse august Eestis 2000-1000 a eKr.

Postimehe uudistetoimetaja Aimar Altosaar uurib koos Eesti geneetikute, ajaloolaste ja kultuuriteadlastega, kuidas on inimkond kujunenud ning mida on teada Eesti alade varase ajaloo kohta.

Kaks tuhat kuni tuhat aastat eKr oli inimasustuses meil jutskui vahe sees, sest sellest perioodist on arheloogidel väga vähe leide. Enne seda aega oli palju asulaid, siin elasid nii nöör- kui kammkeraamikat viljelevad inimesed, kuid alates 2200 aastast eKr see kõik kaob. Alles II aastauhande teisel poolel eKr hakkavad taas sagedamini silma märgid inimasustusest. Ligikaudu 1200 a eKr algas meie maal taas kultuuriline tõus. Sellest ajast kasvas asulakohtade arv, põhja-poolses Eestis arenes maaviljelus ning kasutati pikemaajalisi põllusüsteeme. Sellesse aega kuuluvad ka kivikirstkalmed, mida on Eestis leitud ligi 800. Pilt oli muutunud totaalselt, eriti kui juurde lisada ka geneetikaandmed, mis näitavad ida poolt tulnud migratsiooni.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

 

Märksõnad

Tagasi üles