Päevatoimetaja:
Marek Kuul

Postimehe podcastid (1)

Copy

Kuula Postimehe podcast'e päevakajalistel, kultuuri, spordi ja meelelahustuslikel teemadel.

OTSE POSTIMEHEST: Jevgeni Ossinovski

Tallinn suutis kokku panna tõelise valimisaasta eelarve, sest raha pealinnal jätkub. Kas seda jagati pigem nii, et iga võimuliitu kuuluv partei saab valimistel millestki raporteerida või peavad kulutused ka Tallinna arengut silmas, sellest räägime Postimehe otsesaates Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovskiga.Saatejuht on Ulla Länts.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

JULGEOLEK TÄNA: Kas Putin seljatab Ukrainas Trumpi?

«Julgeolek täna» on omalaadne julgeoleku briifing avalikkusele, sest tavaliselt analüüsitakse sellel tasemel vaid suletud uste taga. Saadet veavad Erkki Koort ja Meelis Oidsalu.

Selle saate peamisteks teemadeks on Donald Trumpi USA presidendiks valimiste mõju Venemaa agressioonisõjale Ukrainas ning valimisõiguse küsimused Eestis.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

NAISTEJUTUD 375 Konkureerimine - painaja, mis röövib su eneseusu, õnne ja võimaluse olla päriselt parim

«Naistejutud» on julge ja avameelne saade, kus Kristina Herodes, Dagmar Lamp ja külalised räägivad seksist, suhetest, tööst ja seiklustest. See on parim võimalus naistest päriselt aru saada!

Võitja võtab kõik! Ja tuhanded teised tunnevad end kogu elu kaotajatena. Ja kas võitjad on õnnelikud? Ei! Edu on samasugune paine - pidev hirm saavutatu kaotada, oma enda latist mitte üle saada, ebaõnnestuda. Kui me võtame omaks konkureerimise mõtteviisi viib teekond ühes suunas ja õnne seal pole. Oleme aina suurema surve all, aina õnnetumad ja aina kehvemas kontaktis iseendaga.Ma tegin selle saate, sest tuli väga tugev tunne - sellist saadet on vaja. Ma ei valmistanud midagi ette, lihtsalt lubasin sellel tulla. Ise ka imestasin kui palju sinna sattus päästvaid konkse, millest kinni haarata.

Pikemalt saad lugeda DIGIAJAKIRJAD

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

RAUDSAARE DIALOOGID: Kai Brauer

Postimehe arvamustoimetuse juht Mart Raudsaar intervjueerib üht tuntud või tähelepanuväärilist Eesti inimest.

Kai Braueri isa Paul Maitla (1913-1945) on üks neist neljast eestlasest, kes on pälvinud ajaloos raudristi rüütliristi. Kai Brauer on kritiseerinud, et Eestis ei tehta piisavalt jäädvustamaks Sinimäe liinil punaarmeed paigal hoidnud sõjamehi, tänu kellele osutus võimalikuks kümnete tuhandete eestlaste põgenemine läände 1944. aastal.

Kuula Spotifys

 

SODIAAGISOSINAD: Nädalalõpp võib kujuneda üllatavaks ja raputavaks: saabub täiskuu ühenduses Uraaniga

Nädala alguses vaatavad horoskoobifanatt Dagmar Lamp ja astroloog Margit Korbe taevasse ning räägivad lahti, mida järgmised päevad meile toovad. Lõpetuseks tuleb ka sõnum tarokaardilt, mida sel nädalal silmas pidada.

Nädala tippsündmus on täiskuu Sõnnis ühenduses Uraani ja Algoliga - see võib kujuneda raputavaks. Astroloogiasõnastikus tutvume asteroid Anubisega, egiptuse hingejuhiga. Nädalat tuleb toetamine Müntide rüütel, mis soovitab olla kannatlik ja stabiilne.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

KESKTORMAJAD:  Eestlaste viik aseritega kasvatab optimismi

«Kesktormajad» on Postimehe jalkasaade, kus räägitakse välismaa vutist sama kaootiliselt ja lustakalt, nagu ühele õigele kesktormajale kombeks. Räägime asjadest nii, nagu need on – ausalt ja ilustamata. Saadet teevad Postimehe spordiajakirjanikud Marko Susi ja Tõnis Grepp, kuid vahel võib juhtuda, et nendega liitub keegi kolmas või isegi neljas. Saade on eetris igal teisipäeval!

Postimehe jalgpallile pühenduv taskuhääling «KESKTORMAJAD» keskendub uues osas Eesti koondisele. Jutuks tuleb nii möödunud nädalavahetuse viik Aserbaidžaaniga kui ka eesootav lahing Slovakkiaga. Lisaks räägime skandaali sattunud Inglismaa kohtunikust ning Prantsusmaa tippklubi võlgadest, mille tõttu võivad nad esiliigasse kukkuda. Saate tegid Postimehe spordireporterid Marko Susi ja Tõnis Grepp.

Saates tuli jutuks:

Hea näide Inglismaalt, kuidas oma tööst ilma jääda

Eesti koondis täitis eesmärki

Läheme Slovakkiasse tulemust tegema!

Lyoni rahahädad

Nüüd on Ruben Amorimi aeg!

KULTUURIS KUUM: #107:  Miljonite kuulamistega muusik Säm: ma ei taha sama vaipa kloppima jääda

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhääling «Kultuuris kuum» pöörab oma valgusvihu kõigele, mis kultuuris parasjagu suisa säriseb. Olgu selleks siis värskeim Eesti mängufilm, aasta oodatuim muusikasündmus või sõgedalt põnev teatrietendus mõnes Eesti teatris. Külas käivad põnevad kultuuritegelased, valdkonna spetsialistid ja loomeinimesed, keda ühendab armastus kultuuri vastu. Saadet juhivad Tuuli Põhjakas ja Ralf Sauter.

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhäälingus «Kultuuris kuum» käis külas muusik Säm, kelle teine album juba novembri lõpus kuulajateni jõuab. Säm, kes alustas räppimist juba 2017. aastal, kui avaldas Soundcloudis oma esimesed lood, on tänaseks kogunud erinevatel platvormidel juba miljoneid kuulamisi. Nüüd on aga käes aeg, mil ilmavalgust näeb Sämi teine plaat «Südamelt ära». Kuidas Säm muusikat kirjutab ja kuidas ennetab seda, et mõned mõtted aeguks? Millest räägib tema uus album ning kuidas on ta kahe albumi vahel inimesena muutunud? Miks eelistab Säm olla independent artist ja mis on iseseisvuse eelised? Kuidas aitab sisuloome TikTokis muusikukarjäärile kaasa? Sämiga vestles kultuuriajakirjanik Tuuli Põhjakas.

Kuula Spotifys

 

PARC FERMÉ: Toyota näpsab Hyundailt ihaldatud MM-tiitli, aga vaid ühel tingimusel

Rallimaailm pakub igal nädalal jutupunkte, mida ei jõua lehe- või veebiveergudel pulkadeks lahti võtta. Olgu «Parc Fermé» teie kaaslaseks rallirägastikus orienteerumisel!

Postimehe rallisaade «Parc Fermé» vaatas sel korral otsa peagi algavale Jaapani MM-rallile, millega tõmmatakse hooajale joon alla. Lõplikult pole veel otsustatud ühegi meistritiitli saatus ning viimase kilomeetrini püüab sõitjate MM-tiitlit püüda ka Ott Tänak. Toyotal on võimalus meeskondlikku MM-tiitlit kaitsta ja selleks tuleb teha vaid ühte lihtsat asja. Mida, seda saad kuulda juba saatest. Stuudios on Karl Mihkel Eller ja Kauri Pannas.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

OMA TUBA, OMA LUBA: _4.05._Halloween on siin, et jääda! Saab ka seda püha kodustada

Mida teeb inimene kodus? Saates «Oma tuba, oma luba» räägivad Kristina, Triin ja Madis sekeldustest, õnnestumistest ja muidugi filigraansetest fopaadest, mis muidu koduseinte vahele jäävad. Kasulikud nõuanded kolmelt amatöörkodukoojalt ja külalisekspertidelt, serveeritult mahlases huumori kastmes!

Teiselt poolt ookeani meie kultuuriruumi imbunud Halloween on siin, et jääda. Mardi- ja kadripäev on vaikselt hääbumas – kui nad ei käiks riigikogus rahvaesindajatele vitsa andmas, ei tuleks pähegi, et need pühad veel eksisteerivad. Pole midagi teha, Halloween kõnetab lapsi lihtsalt rohkem ja sellega tuleb leppida ning ka täiskasvanute leigus traditsiooniliste pühade vastu on sellele muutusele tublisti hoogu juurde andnud. Täna räägimegi, mida meie Halloweenist arvame.

Kuula Spotifys

PRESSISEKTOR: Millal saab Robert Virves võimaluse Rally1-autoga?

«Pressisektor» on Postimehe spordisaade, kus räägitakse Eesti ja maailma tippspordist nii, nagu spordist rääkima peab - särtsakalt ja otsekoheselt! Panelistideks on Postimehe spordiajakirjanikud Karl Juhkami, Jarmo Jagomägi ja Ott Järvela, võib-olla vahel keegi põnev tegelane veel. Värske saade igal neljapäeval.

Postimehe spordisaate «Pressisektor» teemad 14. novembril on Eesti epeenaiskonna vinge triumf Fujairahi MK-etapil, Tallinna FC Flora medalita jäämine, Robert Virvese tulevik ja Rally1-šansid ning kihlveopettused Eesti spordis. Põhiteemana peatume meie naiste pallimängude hetkeseisul: mis olukorras on jalg, korv-, võrk ja käsipall?«Pressisektoris» võtsid koha sisse spordiajakirjanikud Karl Juhkami, Jarmo Jagomägi ja Ott Järvela. Plaan oli tavapärane – rääkida tippspordis toimuvast nii, nagu spordist rääkima peab ehk särtsakalt ja otsekoheselt.

Kuula Spotifys

CORNER 1: Ässadega Eesti buumivast hobikardiskeenest

Mootorispordientusiastid Art-Peeter Roosve ja Janar Saharenko räägivad nii nelja- kui ka kaherattalistest ning mõnikord on saates ka erikülalised. Vormelisõpradele on Art-Peeter ja Janar tuntud ka kui Facebooki lehekülje «Corner 1 Eesti» haldajatena.

Mootorispordisaate «Corner 1» seekordses osas suunatakse oma fookus rohujuure tasandile, kust kõik alguse saab – hobikardiskeenele.Tegemist on kohaga, kus omavahel kohtuvad endised tippsõitjad, noored talendid, tugevad harrastajad ja igaüks, kes tahab lõbutsema tulla. Rääkimiseks on sealjuures põhjust küll ja veel, sest läbi kahe suure ametliku sarja oli hobikardiskeene majanduslikult keerulistest aegadest hoolimata tänavu Eestis buumimas.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

NESTOR & KOPPEL:  4.7 – Kes võidab USA valimised?

SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel räägivad sellest, mis on majanduselus ning investeerimise maailmas toimumas ja kuidas see meie igapäevaelu mõjutab.

Maarjamaa mahedahäälseimad majandusmehed vaatavad luubiga Eesti majandust ja heategevust.🚗 Miks meid peaks huvitama Saksamaa tulevik?📈 Kuidas liigume uude majanduskeskkonda?⚖️ Mis on heategevusfondi uued trendid ja kas see võib olla efektiivne?Finantsteenuse pakkuja on AS SEB Pank. Eeltoodud teavet ja viidatud lindistuses avadatud seisukohti ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Investeerimine on seotud riskidega, investeeringu väärtus võib tõusta või langeda, väärtpaberi varasem positiivne tootlus ei garanteeri sarnaseid tulemusi tulevikus, võite kaotada algselt investeeritud rahasumma.

Finantsteenuse pakkuja on AS SEB Pank. Eeltoodud teavet ja viidatud lindistuses avadatud seisukohti ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Investeerimine on seotud riskidega, investeeringu väärtus võib tõusta või langeda, väärtpaberi varasem positiivne tootlus ei garanteeri sarnaseid tulemusi tulevikus, võite kaotada algselt investeeritud rahasumma.

 

VABA AKADEEMIA:  Kaarina Rein «Rootsiaegse Tartu ülikooli identiteet 17. sajandi esimesel poolel»

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba Akadeemia on 2018. aasta algul asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

15. novembril on Vabal Akadeemial külas Kaarina Rein, kes kõneleb Tartu ülikooli identiteedist Rootsi ajal.

Kuula Spotifys

 

VAHETUND TARTU POSTIMEHEGA:  Ogaralt käituv rahvasaadik devalveerib poliitikat tervikuna

«Vahetund Tartu Postimehega» on iganädalane taskuhääling Tartu kuumimatest teemadest, kus saavad sõna meie allikad ja ajakirjanikud.

Seekordses taskuhäälingus «Vahetund Tartu Postimehega» räägivad ajakirjanikud Rannar Raba, Kelly Olesk ja Richad Särk kahel teemal.Esmalt antakse hinnang Tartust riigikokku valitud ajaloolase Jaak Valge käitumisele. Nimelt suvatses rahvasaadik Tallinnas Falgi pargis stardipüstolist paugutada ning sellega teisi inimeis hirmutada. Millest taoline ebaadekvaatne käitumine kõneleb?Teiseks pööravad ajakirjanikud tähelepanu Tartus Lubja tänaval ehituspraagi tõttu vajuma hakanud uuele kortermajale. Seejuures tõdevad nad, et tegu on pretsedenditu juhtumiga, milles peab tingimata keegi vastutuse võtma ning korterite omanikele moraalse ja majandusliku kahju hüvitama.

Kuula Spotifys
 

PÄRNU POSTIMEES: Sõnu ei söö: Mis aitab meestel end vormis hoida? Üks võimalusi on hakata kaitseliitlaseks

Siit kanalist leiad Pärnu Postimehe uudiste kokkuvõtte "Lühidalt", arutelusaate "Sõnu ei söö" ja ajaloohõngulise meelelahutussaate "Kurioosum".

November on teatavasti meeste tervise kuu, mil tähelepanu keskmes just selle soo esindajad. Vastses taskuhäälingu “Sõnu ei söö” saates räägime Kaitseliidust ja võimalusest hoida end heas vormis just selle organisatsiooni töös kaasa lüües. Ehk jäävad mehepoegadel seetõttu mõnel nädalavahetusel seetõttu õlled joomata ja tunnid diivanil vedelemata.Oma kogemusest Kaitseliidus räägivad Andres Lilleste ja Pirko Palu Pärnumaa maleva linnakaitserühmast ja Kikepera malevkonna noor ja tegus spordipealik Markus Kaljur. Saatekülalisi usutles Raido Keskküla.

Kuula Spotifist.

TERVISEKOMPASS: Kõik, mida pead teadma puukidest

Postimehe terviseportaali taskuhäälingus jagavad tervisenõu oma ala eksperdid. Vaimse tervise erisarjas «Räägi, kuidas sul päriselt läheb?» teeme koostööd vaimse tervise sarjaga «Teaduse ja kunsti mängud». Valminud taskuhäälingus jagavad noored ehedaid ja ausaid lugusid enda elust.

Kevadsoe on puugid välja meelitanud. Terviseameti ekspert Julia Geller räägib saates, millised puugid on ohtlikud ja kust võib puugi külge saada. Lisaks selgitab ekspert väga põhjalikult, millised haigused on puukborrelioos ja -entsefaliit. Samuti saavad saates kummutatud kõige levinumad puukidega seotud müüdid.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

KES ME OLEME? KUST ME TULEME?: Arheloog Aivar Kriiskaga räägime inimasutustuse august Eestis 2000-1000 a eKr.

Postimehe uudistetoimetaja Aimar Altosaar uurib koos Eesti geneetikute, ajaloolaste ja kultuuriteadlastega, kuidas on inimkond kujunenud ning mida on teada Eesti alade varase ajaloo kohta.

Kaks tuhat kuni tuhat aastat eKr oli inimasustuses meil jutskui vahe sees, sest sellest perioodist on arheloogidel väga vähe leide. Enne seda aega oli palju asulaid, siin elasid nii nöör- kui kammkeraamikat viljelevad inimesed, kuid alates 2200 aastast eKr see kõik kaob. Alles II aastauhande teisel poolel eKr hakkavad taas sagedamini silma märgid inimasustusest. Ligikaudu 1200 a eKr algas meie maal taas kultuuriline tõus. Sellest ajast kasvas asulakohtade arv, põhja-poolses Eestis arenes maaviljelus ning kasutati pikemaajalisi põllusüsteeme. Sellesse aega kuuluvad ka kivikirstkalmed, mida on Eestis leitud ligi 800. Pilt oli muutunud totaalselt, eriti kui juurde lisada ka geneetikaandmed, mis näitavad ida poolt tulnud migratsiooni.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

 

Märksõnad

Tagasi üles