Uue võimuliidu tekkimisega tekivad muudatused ka riigikogus: lisaks sellele, et mõned inimesed naasevad ministrikohalt parlamenti, muutub ka komisjonide juhtimine ja paratamatult tähendab see muudatusi riigikogu juhatuses. Neid muudatusi on ilmselt kõige keerulisem teha, sest riigikogu juhatus valitakse aastaks ja juhatust ei saa tagasi kutsuda.
Nii ta on, me küll aasta tagasi alustasime koos ekspertidega riigikogu uue kodu- ja töökorra tegemist ning seal oli ka ettepanek, et riigikogu juhatus valitaks neljaks aastaks koos tagasikutsumise võimalusega. Kuna eelnõu lõplikku konsensust ei leidnud, on see praegu lauasahtlis ootel, mis tähendab, et tuleb lähtuda kehtivast seadusest. See aga ütleb, et kui riigikogu esimees on valitud, siis teda ei ole võimalik tagasi kutsuda ehk siis riigikogu esimehena jätkab järgmiste valimisteni Jüri Ratas (KE), kui ta ei otsusta just ise tagasi astuda. Riigikogu aseesimeestega on täpselt sama lugu, lihtsalt sellise väikese erisusega, et kui üks aseesimeestest tagasi astub, tuleb mõlemad uuesti valida. Kuna koalitsioonileppe osa on see, et Isamaale läheb üks riigikogu aseesimehe koht, astun mina reedel ametist tagasi.
See koalitsioonilepe on ikka väga kulukas kokkulepe.
Koalitsioonide tegemine on keerukas protsess ja mina sellist koalitsiooni tegemist veel näinud ei ole, kust nii välja tullakse, et uusi kulusid ei teki. Alati tekivad mingisugused täiendavad kulud, uue koalitsiooni tegemisel tuleb teha järeleandmisi, nii sisuliselt kui personaalias. Selge on see, et kahekesi koalitsioonis olles on sul rohkem kohti, kui oled kolmekesi, on vähem kohti.