Jevgenia Stepanjukil aitas leida elukoha kloostrisse endine rahvastikuminister Riina Solman (Isamaa), kes on ka praegu abiks järgmise elukoha otsimisel. Kohtun ukrainlannaga Tallinna bussijaamas, kuhu suunati teda Tallinna Niine tänava pagulaskeskusest. Ta kiidab, et meie ametnikud on üldiselt heatahtlikud ja viisakad, kuid kahjuks sageli väga ebakompetentsed ja jooksutavad seetõttu pagulasi ringiratast ametite ja ametnike vahel.
«Inimesed, kes meid teenindavad, võiksid olla informeeritumad. Miks ei võiks meile anda tõepärast infot ja mitte eksitada? Tundub, et süsteemsust ei ole,» arvab finantsisti haridusega Jevgenia. Tal on sellisele mõttetule ringijooksmisele kulutatud ajast kahju.
Nüüd on aga tal juba väga kiire, mingit lahendust ei paista. Bussijaama pagulaste teeninduspunktis, kus töötavad ka sotsiaalkindlustusameti teenistusse võetud ukrainlased, sai Jevgenia teada, et võimalikud variandid, kuhu tema pere võiks järgmise elamise saada, on hotell Džingel või laev. Tema dokumendid võeti siin vastu ning tagasi saades öeldi, et talle helistatakse. Olukord tundub taas lootusrikkam.
Kuid ega need väntsutused elukohtade ja teenustega pagulaste elu kergemaks ei tee. See on naise sõnul üllatav, et meie ametkonnad ei ole ka kolme kuu jooksul süsteemi käima saanud. Jevgenia Stepanjuk on oma tööga väga rahul ning ütles, et saaks jooksva kuu üüri tasumisega kindlasti hakkama. Kuid ta on väga imestunud, et miks paljud korterite pakkujad, kellele ta helistanud on, kuuldes, et ta on Ukrainast ja veel lapsega, ei ole talle elamispinda üürile tahtnud anda. Mõni on küsinud kolme kuu üüri ette, pluss maaklerite tasud – see käib aga naisel praegu üle jõu. Alates septembrist on tal lootust saada uuesti kloostri elanikuks.