Suvist lillepeenart kavandades tasub sinna planeerida ka midagi sellist, mida köögis kasutada saab. Üks võimalus on majesteetlikult mõjuv kassinaeris, millest valmiv sinaka tooniga tee on abiks talvise köha leevendamisel.
Kassinaeris leevendab köha ja kaunistab lillepeenart
Kassinaerid (Malva) on tuntud Vana Maailma ravimtaimed ja seda koos tokkrooside (Althea) ja rõngaslillega (Lavatera). Õitsevad rohkelt kogu suve, kaunid lillad õied. Kassinaerist kasvatatakse aedades ilu- või ravimtaimena. Vahemere maades kasvatati juba vanast ajast ravimtaimena mets-kassinaerist (M. sylvestris). Ka meil viimasel ajal karkadena tuntud hibiskus kuulub kassinaeri sugukonda.
Kassinaeris on pikaealine, kasvutingimuste suhtes vähenõudlik ja haigustele vastupidav dekoratiivtaim. Ümarate lehtede juurelähedastest rosettidest sirguvad jõulised õisikukandjad. Elegantsuse ja ilu poolest aga võib sellega võrrelda väheseid püsililli. Eesti looduses esineb kassinaereid metsistunult või tulnukana vanade talude ümbruses, raudteetammidel, aga ka läänesaartel. Tavaliselt võime kohata mets-kassinaerist, roos-kassinaerist, muskus-kassinaerist, ümaralehelist, harilikku ja männas-kassinaerist.
Lähedalt sugulane on talle ravimtaimena enam tuntud altee ehk tokkroos. Ravivad omadused on neil sarnased. Juured, varred, lehed, õied sisaldavad rohkesti lima ja parkaineid. Värske taim sisaldab limaaineid enim. Ent kuivatatud taimelgi on hea ravitoime.
Tõhus tee mitme häda vastu
Kassinaeritee valmistamiseks võtta kuhjaga teelusikatäis õisi klaasi kuuma vee kohta ja lasta 15 min kaane all tõmmata.