Külmakraadid seavad vee äravoolusüsteemile omad nõuded
Keerulisem olukord on vee äravooluga lamekatuselt talvel, sügistalvel ja kevadtalvel ehk ajal, kui väljas on nullilähedane temperatuur ehk päeval sulatab ja öösel külmetab. Ses olukorras on katuselt vett ära viivates kohtades kerge tekkima jää. Kui aga veesülitid ja vihmaveetorud jäätuvad, ummistab jää kogu veeäravoolu süsteemi, mis on väga ohtlik. Ja kui katusele tekib väga palju mittesoovitud vett, jääd ja lumesegu, võib see lisaks äravoolusüsteemile kahjustada kogu maja. Pealegi võib jää paisudes lõhkuda äravoolusüsteemi.
«Seega on niimoodi ehitatud lahenduse puhul äärmiselt oluline, et vee äravoolusüsteem oleks 24 tundi toimiv ega ummistuks. Kindlasti peab vee äravoolusüsteem olema elektrilise küttega ja küttekaablite võimsus peab olema piisav, et vesi süsteemis ei jäätuks. Tavaliselt on elektriküttelahendused isereguleeruvad ehk lülituvad vastavalt temperatuurile end ise sisse ja välja,» selgitab Kala. «Küll aga juhtub sageli, et elektriküte lülitatakse suveks kokkuhoiu eesmärgil välja ja unustatakse sügisel tagasi sisse lülitada. Ja sel juhul avastatakse pahatihti probleem liiga hilja – kui veeäravoolud on juba ära jäätunud.»
Tema sõnul juhtub ka, et elektriküte läheb rikki, põleb läbi või lihtsalt ei toimi. Isegi seda on juhtunud, et veeäravoolu küttesüsteem ehitatakse küll valmis, aga unustatakse elektrivõrguga ühendada. Või ei teagi majaomanik, et hoones on selline elektriküttesüsteem olemas, rääkimata konkreetsest ühenduskohast, lülitusvõimalustest, elektrikaitsmest ning veeäravoolu süsteemi elektriküttesüsteemi kontrollimise võimalustest.