See väide võib tunduda kontekstist rebitud, kuid Ukraina armee andmetel on 90%Venemaa rünnakutest sooritanud tsiviilobjektide vastu. Osapoolte andmetesse tuleb sõjalise konflikti ajal suhtuda alati pisut kahtlevalt, kuid tegelikult ei muuda ka see asja, kui rünnakuid tsiviilobjektidele oleks 80%.
Miks siis ikkagi on Venemaa sõjaline võimsus takerdunud? Venemaad on hinnatud sõjalise võimsuse järgi teiseks riigiks maalimas ning kuidas on võimalik, et sõjaliselt võimsuselt kahekümne teisele kohale paigutuv Ukraina on suutnud nende rünnaku takerduma panna.
Venemaal on NSVL õigusjärglasena saadud maailma suurim tankiarmee, mille suuruseks on hinnatud üle 21000 tanki. Probleem oli selles, et enne Putini võimuletulekut oli armee tugevas alarahastuses ning 2000-ndate alguses algatatud programmid, aitasid olukorda alguses pisut leevendada, august välja tuua ning hiljem juba parandada.
Peamine probleem oli toona ning on ka nüüd elektroonika, side- ja vaatlusseadmed. Neid lihtsalt ei osata teha ning iga kord, kui Venemaa elektroonikatööstus on jõudnud maailmatasemele, on maailmatase juba kaugele eest ära läinud.
Kindel on see, et kõik Venemaa tankidest ei tööta. Õigemini oleks õige jaotus – osad töötavad, osad saab tööle panna, osad saab uuesti ehitada, osasid ei saa tööle panna ning mõned pole selleks ehitatudki. Avalikest allikatest on väga keeruline leida usaldusväärseid andmeid selle jaotuse kohta ning arvestades Venemaa sõjaväes praeguseni toimuvat korralagedust, on võimalik, et venelased isegi ei tea seda täpselt.