Päevatoimetaja:
Marek Kuul

Äraviskamist ootav praht muuda külvianumaks

Copy
Koogikarbist saab taimebeebidele minikasvuhoone.
Koogikarbist saab taimebeebidele minikasvuhoone. Foto: 3 × Shutterstock

Poed on täis istutuspotte ja minikasvuhooneid, millesse seemneid külvata, aga roheliselt mõtlev rohenäpp võlub külvianumad välja materjalist, mis muidu äravisatava prügi hulka suurendaks.

Vaatame kodus ringi, et leida paslikke anumaid. Köögi pakendikotis kuhjuvad puhtakspestud piima- ja jogurtipakid – sobivad nii tetrapakendid kui kilekotid. Esimesed lõigata keskelt pooleks, augud põhja täksida ja ongi valmis kandilised istutusanumad, mida mugav aknalaual üksteise kõrvale ritta sättida. Kilekotiga saab toimida samamoodi – lõikad keskelt pooleks, mulda täis, augud põhja ja üksteise vastu toetades ritta sättida.

Plasttopsid korduskasutusse

Eriti mugav on istutusanumatena kasutada jogurtitopse või salatikarpe, samuti konservipurke, millele augud põhja torgatud.

Paber on samuti hea materjal, näiteks WC-paberi rullid ja ajalehest või ajakirjadest volditud potid. Siin tuleb jälgida, et paber oleks mitmekordne ja hiljem ei tohi kastmisega liialdada, muidu laguneb istutuspott kiiresti laiali. Samas on paberpott hea, sest hiljem võib taime juuri häirimata koos paberiga peenrasse istutada, kus see siis aja jooksul ise laguneb. Teisalt kipub paberpotis muld kiiresti läbi kuivama. Seega on paberit küll lihtne kasutada, kuid siis peab iga päev mulla niiskust jälgima.

Tagasi üles