Postimehe reporter on lugeja jaoks nagu agent, kes läheb huvitavatesse paikadesse ja räägib päris inimestega. Meie jaoks Postimehes ei ole pelk sõnakõlks, et reporter on oma loo esimene allikas. Ta jutustab meile edasi seda, mida ta on vahetult näinud, vahetult kuulnud. Jah, muidugi lisandub sellele andmeanalüüs ja palju muud huvitavat, ent eelkõige on koitva aja ajakirjanik jälle kord see, kelle amet pakub põnevust, millele meie, ülejäänud, tahame kaasa elada.
Kui lugesite ja vaatasite Jaanus Piirsalu ja Erik Prozese reportaaže Afganistanist, Andres Einmanni ja Remo Tõnismäe lugusid Kasahstanist, saite aimu sellest, et Postimees ei piirdu kellegi teise lugude ümberjutustamisega.
Meie pole arvuti ja tooli vahele surutud referaadimasinad. Meie maakonnalehed tähendavad Postimehe tellija jaoks seda, et üle Eesti on ajakirjanikud, kes tunnevad Eesti elu, on kogu südamest väikese armsa Eesti inimeste poolt. Pea pealt jalgele pöörduv tegevusmudel tähendab, et saame veel paremini kaasata erinevate erialade tõelisi asjatundjaid ja teha veel palju muudki.
Iga meie suurem ettevõtmine on üksiti koostööõppus, mis teeb meid tugevamaks. Olgu siis jutt suurtest veebisaadetest või käikudest keerukate oludega paikadesse. Iga sellise harjutusega saavad selgemaks nii kõiksugu tehnilised asjad kui ka see, et «koostöö» ja «sünergia» polegi tühjad loosungid, kui eesmärk on läbi mõeldud ning inimesed tahavad kogu südamest teha oma tööd veel paremini, kui keegi kunagi oskaks ametijuhendisse kirja panna. Tahavad, sest neil endil on väga põnev seda kõike teha!
Kui ajakirjanikel on põnev, siis on lootust, et nii minul kui ka teil on väga huvitav nende lugusid lugeda ja vaadata. Nüüd ja läbi kogu elu.