«Testimine ja selle paindlik korraldamine on pandeemias hädavajalikud, et nakatunuid varakult tuvastada ning nakkusahelaid katkestada,» ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. «Kasvav nakatumine koroonaviiruse omikrontüvega on pannud PCR-testimisele suure koormuse, mistõttu on mõistlik keskenduda sümptomitega inimeste testimisele. Koolides aitavad tõhusalt eesmärki täita kiirtestid, mida kasutatakse viiruse leviku tõkestamiseks üha laialdasemalt ka paljudes ettevõtetes ja riigiasutustes,» täiendas ta.
«Senine koolides testimine on olnud tulemuslik. See on aidanud nakatunuid varakult tuvastada, nakkusahelaid katkestada ja koolikeskkonda nakkusohutumaks muuta,» ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna. Minister selgitas, et uue testimise korraldusega muutub isolatsiooni lõpetamine õpilaste jaoks edaspidi lihtsamaks. «Kui lähikontaktis olnud õpilasel sümptomeid ei teki, siis ei ole enam vaja minna testimispunkti PCR testi tegema, vaid piisab kodusest kiirtestist. Õpilane, kelle kiirtest viienda päeva hommikul on negatiivne, tohib minna kooli ja osaleda nii huviringis kui noorsootöös.»
24. jaanuarist kehtiv lihtsustatud karantiini süsteem
Õpilane, kelle lähikontakt on toimunud haridusasutuses, peab kontakti teada saamise hetkest minema koheselt koju karantiini. Karantiini lühendamiseks peab ta viienda päeva hommikul pärast lähikontakti toimumist tegema antigeeni kiirtesti. Kui testi tulemus on negatiivne, tohib ta samal päeval ja edasised kaks päeva käia üksnes koolis, osaleda huvihariduses ja noorsootöös. Muud tegevused, kus kontrollitakse COVID-tõendit, nagu kinos, teatris, kontserdil, muuseumis, spaas, kohvikus käimine, on 7 päeva pärast lähikontakti keelatud. COVID-19 sümptomite ilmnemisel tuleb õpilasel jääda kohe koju.