Millega jääb meelde lõppev aasta? Nalja nappus ja vaenu kasv. Kriis ja selle tuules pinnale ujuvad tüübid, kes toituvad konfliktist. Poliitilised manipulaatorid, moraalsed värdjad, pätid ja sulid.
Koht, kus kogu see kirev kogelmogel ühe mütsi alla mahub, on huumor, sest kõige naljakam nali sisaldab nii ajavaimu tabamist, teravust kui ka tõde. Peeter Ojas leidub samuti kõiki kolme. Tema terane satiiripilk ja vahe viis kõike otse öelda on head tööriistad, et lõppevat aastat mõtestada.
Kuidas te aastavahetust tähistate?
Ei, ei ole mul mingeid rituaale ega lubadusi. Jõuluajal olen kodus ja söön hane. Vana-aastaõhtul on hea, kui saab kusagile reisile minna. Omikron ei ole ka veel oma jõudu päriselt näidanud, aga ei ole mõtet selle peale mõelda. Minu soovitus on: ela hetkes, tee asju ja ära mõtle negatiivseid mõtteid.
Mis teie ellu praegu «Teletopi» kõrvale mahub?
See ongi põhiline. Praegu on väikesi esinemisi ja Mardiga (Mart Juurega – toim) teeme koos diskot. See on väga vahva!
Me oleme sõbrad maru ammu, «Ärapanija» algusest. Enne oli veel «Tondi jutud», aga see oli täiesti mõttetu saade! Täiesti jabur, nii pingestatud, oli lihtsalt vaja mingi persoon välja mõelda. Tol ajal oli maailmas populaarne Ali G (Sacha Baron Cohen) – tema ainetel sai see tüüp loodud.
Aga mulle on rohkem meeldinud persoonid, kes on kuidagi ise sündinud. Näiteks Alev Ström ja tema rootsi keel, mis on nagu mättalt mättale hüppamine. Või Kivipallur Jürto ja Bläck Rokit. Nemad tulid loomulikult.