Merivälja pansioni väitel nad Saarmaa minevikku ei teadnud
Info Saarmaa uurimise ja karistuse kohta jäi aga kohtuseinte vahele. Näiteks kandideeris ta uurimise ajal kohalikel valimistel keskerakonna nimekirjas, jäi edasi Eesti sotsiaalasutuste juhtide nõukoja juhatusse ning Merivälja pansioni juhatajaks, kus tal säilis võimalus Eduardi ja teiste vanainimeste rahaasju ajada.
Kursana Eesti OÜ juhatuse liige Anella Stimmer kinnitab, et pansionis ei teatud Saarmaa varasemast kuriteost. «Meid ei informeerinud ei politsei, ei prokuratuur, ei Tiina Saarmaale määratud kriminaalhooldaja,» ütles ta.
Tagantjärele tõdeb prokuratuur ainult, et kohustust Kursana juhtkonda informeerida kellelgi ei olnud. Keegi ei uskunud ka Eduardi, kui ta eelmise aasta algul uuesti rääkis, et raha tema arvelt justkui kaob. Kui sugulased juhatajaga rääkisid, rahustas too nad maha.
Samal ajal oli Saarmaa tingimisi karistatud ja viibis veel kriminaalhoolduse all. Kriminaalhooldaja Jaan Ratnik kirjutas 2011. aasta lõpus kokkuvõttes tema kohta: «Toimus vestlus õiguskuulekatest hoiakutest, õigushüve väärtustavate hoiakute kujundamisest, õigushüvest, õigussüsteemist. Isik väga kahetses toime pandud kuritegu. On toimetulev, oma eluga saab hakkama, varasematest vigadest on teinud õiguskuulekad järeldused, töötab.»
Kui eelmise varguse-episoodi kohta Meriväljal kehtib kohtuotsus, siis edasine puudutab kahtlusi, sest rangelt võttes on Tiina Saarmaa kahtlusalune.
Raha kulus nii rõiva-, pileti- kui plaadipoes
«Esimesed vargused toimusid jaanuari lõpus ja veebruaris, siis võeti kummastki pangast välja 300 euro kaupa mingi etapp, siis vahepeal oli natuke rahulikum aeg. Aeg-ajalt võeti. Septembrist läks asi väga karmiks. Näiteks 2. septembril võttis varas sissejuhatuseks 500 eurot sulas ja maksis seejärel vanahärra kaardiga Kristiine keskuse Montonis, siis Seppäläs ja lõpuks Laseringi plaadipoes,» räägib Marnat.