CR14 nõukogu esimees Andri Rebane märkis, et on suur au võõrustada õppust, mis aitab tugevdada alliansi võimet heidutada, kaitsta ja tõrjuda ohte küberruumis. «See on selge märk, et CR14 on kõrgetasemeline koolitus- ja kompetentsikeskus,» ütles Rebane.
Ta lisas, et sihtasutus koondab tsiviil- ja sõjalise domeeni küberis, mis võimaldab harjutada päriselulaadses keskkonnas. «NATO suurõppuse juhtimine kesklinnast, mitte suletud sõjaväebaasist, ei ole teps mitte tavapärane,» märkis Rebane.
Sihtasutus CR14 asutati käesoleva aasta alguses ja rajaneb enam kui kümneaastasel küberharjutusväljaku kogemusel koolitustes, õppustes, testimises, valideerimises ja katsetamises küberruumis.
Õppuse direktori komandör Graeme Rooki sõnul asutakse uhiuues kohas silmapaistval NATO küberharjutusväljakul Tallinnas. «Senisest rohkem sisu viiakse läbi küberharjutusväljakul. Erinevalt eelmisest aastast toimub õppus Covid-19 taustal täis mahus kohapeal. Samuti on õppuse katsetamisprogramm üha keerukam.»
«Aasta-aastalt on Cyber Coalition üks peamine õppus sõjalise võimekuse arendamiseks uute ambitsioonikate eesmärkide seadmise läbi,» ütles komandör Rook ja lisas, et kui ei lähe edasi, tähendab see tagasiminekut – non progredi est regredi. «On au ja privileeg olla nii tähtsa eesmärgiga õppuse direktor,» märkis ta.
Tallinnas asuva NATO küberkaitse kompetentsikeskuse direktor kolonel Jaak Tarien märkis, et keskus panustab õppuse stsenaariumitesse, jagades operatiivseid, õiguslikke ja tehnilisi teadmisi. «Keskuses kasutatav ainulaadne interdistsiplinaarne lähenemine võimaldab luua narratiive, mis põhinevad reaalse maailma väljakutsetel küberruumis,» ütles kolonel Tarien.