Rein Lang ja Väino Koorberg võtsid Kuku raadio saates «Olukorrast ajakirjanduses» ette valimistejärgse meediaanalüüsi, mille jaotasid nelja rubriiki: kandidaatide meedias esiloleku ja tulemuste vahekord, ajakirjanduses esiloleku ja tulemuste vahekord, reitingute ja tulemuste vahekord ning valimisstuudiote tase.
Saatejuhid arutlesid, et valimisdebattide ajastamine tuleks ümber vaadata, sest tänavu tegi ERR Tallinna linnapeakandidaatide debati alles siis, kui suur osa inimesi oli eelvalimistel juba oma hääle andnud. Lang meenutas, et eelmistel valimistel tõstsid nad täpselt sama küsimuse.
«Debattide üks eesmärke on ju see, et nende käigus üks või teine kandidaat ütleb midagi sellist, mille üle on suurem resonants,» kirjeldas ta arutelude eesmärki. Koorberg nõustus, et viimasel hetkel peetud debatid kipuvad jääma värvikate kujundite esitamiseks, mitte sisuliseks aruteluks programmi üle.
Koorberg mõtiskles, et oma valimiskajastust tahtis teha iga telekanal ja portaal ning ta ei ole kindel, et mõnel kanalil poleks olnud targem tulla välja hoopis teise sisuga. Lang ütles vastu, et tema sellega kindlasti nõustuda ei saa, sest formaatide paljusus on omamoodi hea.
Eile öösel ERRi kajastust vaadates teda riivas, kui öeldi, et Tallinna valimiste suurimaks teemaks oli seekord linnaruum. «Mina küll ei leidnud kuskilt enne valimisi tõsist ja argumenteeritud kajastust, et keegi mõtleb linnaruumis niimoodi, teine teistmoodi. Jauramine käis rohkem jalgrattateede ja jalgratta rolli üle,» mõtiskles Lang.
Koorberg sõnas vastu, et jalgrattad moodustavad osa linnaruumist. Lang leidis, et see polnud siiski tõsiseltvõetav debatt. Tartus oli südalinna kultuurikeskuse tõttu tema hinnangul debatti rohkem.
Lang tõi esile Keskerakonna Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti öeldud sõnad, et tema oleks tahtnud rohkem vaidlust. Lang nõustus, et Kõlvartile ei antud võimalust vaielda, mida Keskerakond tallinlaste jaoks ikkagi ära teeb. Sellest hoolimata tegi Kõlvart särava tulemuse.