Vabariigi valitsuse 15 ministrist ei kandideerinud seekordsetel kohalikel valimistel üksnes peaminister Kaja Kallas ning haridus- ja teadusminister Liina Kersna. Ülejäänud kuraditosinast ministrist tegi parima tulemuse Keit Pentus-Rosimannus.
Valitsuse liikmetest näitas kohalikel valimistel taset rahandusminister (2)
Rahandusminister Pentus-Rosimannus kogus Tallinnas Kesklinna linnaosas 3501 häält ja edestas sellega kolleege mäekõrguselt.
Teiseks platseerus selles omapärases pingereas justiitsminister Maris Lauri 1786 ning kolmandaks ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt 1269 häälega. Mõlemad oravapartei ministrid kandideerisid Tallinnas Mustamäel.
Ülejäänud kümne ministri häältesaak jäi alla tuhande. Kõige lähemale maagilisele piirile jõudis 913 Kesklinna piirkonnas elava valija toetuse pälvinud keskerakondlasest majandusminister Taavi Aas. Palju ei jäänud erakonnakaaslasest maha 872 häält saanud tervise- ja tööminister Tanel Kiik, kes kandideeris Põhja-Tallinnas.
Keskkonnaminister Tõnis Mölder sai Pirital 471 häält.
Kõik eelpool nimetatud ministrid kindlustasid ühtlasi koha Tallinna linnavolikogus.
Seevastu kehvemini käis pealinnas käsi sotsiaalkaitseminister Signe Riisalol (380) ja välisminister Eva-Maria Liimetsal (110), kellest esimene oli valimisteks üles seatud Põhja-Tallinnas ja teine Kristiines.
Väljaspool pealinna kandideerinud ministritest tegi tugevama tulemuse kaitseminister Kalle Laanet, kellele annavad 210 häält koha Saaremaa vallavolikogus. Riigihalduse minister Jaak Aab (157) pääses volikogusse Viljandi linnas ning maaeluminister Urmas Kruuse (127) Elva vallas.
Kohaliku volikogu ukse taha jäid siseminister Kristian Jaani (188) Saue vallas ja Anneli Ott (85) Võru linnas.