Ta nendib, et juba praegu on poeriiulitel saada laktoosi- või gluteenivabu tooteid, aga tulevikus on ehk võimalik pähkliallergiaga inimestel osta pähkleid või kalaallergiaga inimestel kalatooteid. „Inimeste suurem mure kliimamuutuste pärast viib teadlasi otsima lahendusi uute, väiksema ökoloogilise jalajäljega toidutoodete arendamisele. Üheks jätkusuutlikuks viisiks, kuidas maailma elanikkonnale pakkuda kõrge valgusisaldusega toite, on putukakasvatus. Seega võivad tulevikuküpsised olla rikastatud ritsikajahuga või leiba on lisatud jahuussijahu. Ka nähakse toidupuuduse probleemi lahendusena vetikakasvatust, kuna neid on võimalik ohtralt kasvatada nii mere- kui magevees ning need sisaldavad suurel hulgal erinevaid inimestele eluks vajalikke vitamiine, mineraalaineid, aminohappeid ja kiudaineid.”
Tulevikutoidust Teadlaste Öö festivalil!
Kui tundub, et tulevikutoidu teema kõnetab sind, siis osale Teadlaste öö festivalil Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudis! 24. septembril kell 17-21 viivad instituudi materjaliteadlased ja mikrobioloogid läbi põnevaid tegevusi teemadel „Suhkur ja sool ja arukad materjalid” ning „Toit ja bakterid”.
Samal ajal, kui külalised saavad maiustada, näitavad teadlased, kuidas materjaliteadlane suhkrut ja soola näeb ja kuidas sellest inspireerituna luuakse arukate materjalide ja seadmete laboris inimestele kasulikke materjale. Kuid kas teadsid, et koos einega neelame iga kord ka inimesele sõbralikke baktereid? Mis juhtub bakteritega meie kehas ning millised bakterid elavad meiega koos ning on meile kasulikud? Sissepääs töötubadesse avatakse igal pool- ja täistunnil. Töötoad on kõigile tasuta!
Eksperimentidega õpituba „Suhkur ja sool ja arukad materjalid”, algus kl 17, 18, 19 ja 20 (korraga maksimaalselt 15 inimest).
Eksperimentidega töötuba „Toit ja bakterid”, algus kl 17.30 ja 18.30 (korraga maksimaalselt 20 inimest).
Töötuba „Vahu valmistamine ja arukad vahud”, algus 17, 18, 19 ja 20 (korraga maksimaalselt 15 inimest).
Boonustuba „Robotid - arukad toidukullerid” võistlusmomendiga kl 17-21 (korraga maksimaalselt 20 inimest).
Kogu Teadlaste Öö festivali kava ja ürituste tutvustused: http://www.teadlasteoo.ee
Teadlaste Öö festivali rahastatakse Euroopa Komisjoni Teadus- ja innovatsiooniprogrammist Horisont 2020 rahastusleping nr 101036039 alusel.