Rein Lang ja Väino Koorberg arutlesid Kuku raadio saates «Olukorrast ajakirjanduses», milline mulje jäi neil 20. augustil iseseisvumise taastamise 30. aastapäeva tähistamisest.
Väino Koorberg märkis 20. augusti tähistamise kohta, et ta ei kujuta ette jaaniõhtut sümfooniaorkestri saatel. Seetõttu ei oska ta ka sümfooniaorkestri saatel laulda ja heast tundest jäi puudu.
Lang tõi esile, et tema jaoks loksus formaat paika ühislaulmise peoga, kui lauluväljakul oli eestlaulmine ning kohalikes kohtades lauldi järele. Kuigi tehnilised võimalused on nüüd märksa kaugemale arenenud, tehti tänavu vaid üks lülitus Tartusse.
Koorberg kiitis rahvusringhäälingu operaatoreid, kes suutsid esile manada kaadreid tohututest rahvahulkadest ka siis, kui tegelik olukord lauluväljakul jäi hõredaks. Laiemalt oli teda häirinud sõnumite ebamäärasus, kas 30. taasiseseisvumise aastapäevaks korraldatud üritused on talle osalemiseks mõeldud või mitte. Siirust ja vahetust jäi tema hinnangul vajaka.
Lang sõnas, et ka tema kujutab ette, et taasiseseisvumise tähistamine on lahe üritus, kus inimesed saaks kaasa laulda neid laule, mida nad tahavad laulda. Tema meelest jäeti rahvapeo võimalus kasutamata. Samas aga läks ERRi ülekanne tema hinnangul liiga läägeks.
«Vabaduse idealiseerimine on kõik hea ja õige, aga seda peaks tegema lahedamas vormis. Seda on samamoodi väga palju räägitud 24. veebruari osas. Kui me oleme vaba riik, vaba ühiskond, siis me ei peaks mitte põdema, vaid peaksime tõesti olema mõnusad, lahedad, tundma sellest kõigest rõõmu. Kui kuskil on tara ümber ehitatud, siis me väga ei tunne rõõmu,» heitis ta ette.