Ruussaar meenutas, et riigikontrolör Janar Holm saatis sel nädalal peaminister Kaja Kallasele tõsise kirja, milles oli üks etteheide, et puuduvad mõõdetavad eesmärgid. «Puuduvad teadmised, et selleks kuupäevaks võiks olla nii palju mingis vanuserühmas või piirkonnas inimesi vaktsineeritud. Milleks rääkida mingist müstilisest karjaimmuunsusest, mida tahetakse saavutada sügiseks, kui me ei tea, mida sügise all mõeldakse. On vaja mõõdetavat eesmärki. On vaja teada, mida tahame saavutada 1. septembriks ja kuhu me oleme jõudnud 1. oktoobriks, kui koolid on kuu aega avatud olnud,» ütles ta.
Aavik lisas, et praegu käib kohati arusaamatu ja nõrkadele argumentidele tuginev nutulaul, kui halb on see, kui lapsed peavad kodust õppima. «Aga mida me oleme vahepeal teinud? Mida me oleme teinud ventilatsiooniga, kas oleme ostnud agregaadid ventilatsiooni tagamiseks?» küsis ta.
Kimmel meenutas, et praegu leviv koroonaviiruse delta tüvi ronib mööda treppi järjest nooremate juurde alla ja haiglasse satub üha enam noori inimesi. Praegu on muutunud riskirühmaks 35-, 40- ja 50-aastased inimesed.
Ruussaar tõi esile, et kui rääkida vaktsineerimisest, siis ei käi sageli jutt mitte põhimõttelistest vaktsineerimisvastastest, vaid ükskõiksetest, kes kehitavad õlgu, kuna kooronaviirus pole neid puudutanud ja peavad vaktsineerimist tüütuks tegevuseks.
Kimmel meenutas, et on üks suure erakonna esimees, kes kutsus üles valitsuse kehtestatud uusi piiranguid eirama, pidades silmas Konservatiivse Rahvaerakonna esimeest Martin Helmet, kes kutsus oma sotsiaalmeediapostituses inimesi ühistranspordis kehtestatud maskikandmise kohustuse suhtes kodanikuallumatusele.
«Ja meil on üks valitsuserakonna minister, kes hoiab oma terviseandmed enda teada ja ei ütle, kas ta on ennast vaktsineerinud või mitte. Anneli Ott on ohtlik inimene valitsuses, ta kujutab ohtu teiste inimeste tervisele. Seni, kuni kultuuriminister pole öelnud, et on vaktsineeritud, ootame, et ta saadaks iga 72 tunni järel pressiteate enda koroonatesti negatiivse tulemuse kohta,» ütles Kimmel.
Tema sõnul ei tohiks riiki juhtiva inimese tervis olla ainult tema isiklik asi, eriti veel praeguses koroonakriisis. Ta meenutas, et Briti tervishoiuminister Matt Hancock pidi juunis tagasi astuma, kui ta rikkus distantsi hoidmise reegleid.