Keset põrgupalavust, mil rahvustelekast näeb vaid jalgpalli ja kordussaateid ning mil üheski toimetuses pole ajakirjanikku, kes poleks kajastanud Kroonika seksikate valimist või Isamaa suurkogu, püüavad Rein Lang ja Väino Koorberg Kuku raadio saates «Olukorrast ajakirjanduses» selgust saada, mida tähendavad viimatised riigikohtu otsused ajakirjandusele, kas kõik poliitikud on sead ja kõik erakonnad saatanast ning kas trükimasinate aeg ajakirjanduses hakkab läbi saama.
Koorberg mõtiskles, et ajakirjandusel oli eelmisel nädalavahetusel kaks teemat: kitsam teemana küsimus, kas Lavly Perling saab Isamaa vana juhtkonna vastu, laiema teemana aga mõte, et kõik poliitikud olid sead. Viimane oli kantud peaminister Kaja Kallase kohtlemisest riigikogu kõnepuldis. Koorberg võrdles, et talle meenutas see juba aastatetagust vestlust Langiga, kus nad jõudsid tulemusele, et ajakirjandus peksab tervet riigikogu üksikute nõmedate kodanike pärast. Ta küsis, kas midagi on vahepeal muutunud.
Lang märkis, et ajakirjanduses võtsid asjalikud inimesed sõna riigikogus toimunu suhtes. Üldnimetaja võiks tema hinnangul olla, et toimus 1930. aastate Tartu Supilinna sibide koosolek, sest sõnakasutus oli samasugune. Tema meelest on aga samuti imelik, et häbematust laiendatakse kogu riigikogule, kui vaid teatud saadikud hiilgasid oma sõnakasutusega. Valdav enamus jäi siiski viisakaks.
Lang ütles, et parlament tegelikult vääriks mahlakamat sõnakasutust. Koorberg sõnas, et peaministrit võiks kõnetunnis pitsitada küll, aga see peaks ka intellektuaalset naudingut pakkuma. Lang nõustus, et mõnitamine ei kuulu mingil juhul mõistliku käitumise hulka. Küll aga võiksid parlamendis peetavad kõned sisaldada kujundeid ja emotsionaalseid võrdlusi. «Kellel selle vastu midagi on? Täna ongi kuidagi igav,» heitis ta ette.
Langi sõnul tuleb karta seda, kui meelega jooksutatakse kokku demokraatlikud institutsioonid nii, et need muutuvad teovõimetuks. Tänase kodukorra järgi on võimalik riigikogu kokku jooksutada nii, et ühtegi otsust vastu võtta ei saa. Ta meenutas, mis juhtus Eestis 1930. aastatel ning millise elegantsusega lahendasid Adolf Hitler ja tema partei parlamentarismi Berliinis – Reichstagile pandi tuli otsa.