Päevatoimetaja:
Alexandra Saarniit
Saada vihje

Kantar Emor: kõrgkoolis soovitatakse õppida ITd

Copy
Arvuti. Pilt on illustratiivne.
Arvuti. Pilt on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks

Kõige mainekam õppesuund on informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia, mida soovitab õppima minna 45 protsenti Eesti elanikest, selgus Kantar Emori tehtud ülikoolide maine uuringust.

Kantar Emori uuringueksperdi Jaanika Hämmali sõnul on elanikeni jõudnud sõnum, et tegemist on perspektiivika valdkonnaga, mis pakub keskmisest oluliselt kõrgemat töötasu, kuid vaevleb heade spetsialistide puuduse käes.

Tehnikaalad, nagu elektroonika, mehaanika, energeetika, mootorliikurid, laevandus- ja lennundustehnika jne on viimastel aastatel veidi populaarsust kaotanud (2018. aastal soovitas neid õppida 34%, 2021 aga 26% elanikest), kuid jagavad teist-kolmandat kohta tervise õppesuuna erialadega (arstiteadus, õendus, ämmaemandad, farmaatsia jne), mida soovitab õppima minna veerand elanikkonnast.

Lisaks neile erialadele on kõige tõenäolisem, et oma tuttava/sõbraga erialavalikuid arutades võib ta soovitada veel ärindust ja haldust (11%), bioloogiat ja sellega seotud teadusi (10%) ning õigusteadust (10%).

«Kõiki neid erialasid saab õppida elanikkonna silmis kõige mainekamates ülikoolides ja kõrgkoolides, nagu Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Tervishoiukõrgkool ning Eesti Lennuakadeemia,» kommenteeris Hämmal.

Kõige ebapopulaarsemate õppesuundade hulka kuuluvad humanitaaralad (filosoofia, ajalugu, usuteadus), transporditeenused, isikuteenindus ning ajakirjandus ja teave.

Kantar Emor korraldab igal kevadel ülikoolide maine uuringu, kus uuritakse Eesti ülikoolide ja kõrgkoolide tuntust ja mainet Eesti elanike hulgas ning hariduse valdkonnas hetkel olulisi teemasid. Selle aasta aprillis–mais toimus uuring juba 11. korda ning sellele vastas 1130 Eesti elanikku vanuses 15–74 eluaastat.

Tagasi üles