Rein Lang ja Väino Koorberg võtsid Kuku raadio saates «Olukorrast ajakirjanduses» ette igihaljad teemad: administratiiv-bürokraatliku süsteemi leemekulbi liigutamise vaktsineerimise korraldamisel ning kohtunike ja ajakirjanike põletikulised suhted. Lisaks sai aga räägitud Eesti-Soome läbisaamisest ja jalgpallist.
Rein Lang meenutas, et eelmises saates ennustasid nad Janek Mäggi Soomet ründavale artiklile järellainetust. See ka tuli, kui Langi kirjelduse järgi terve Eesti ajakirjandus oleks nagu paisu tagant välja pääsenud ning hakanud soomlasi tümitama. Diplomaadid nagu eelmine suursaadik Harri Tiido ja tänane suursaadik Sven Sakkov jäid viisakaks, aga sotsiaalmeedia ja sotsiaalmeediat allikana kasutav peavoolumeedia andis oma parima. «Selle asja nimi oli ikkagi tihtpeale lihtlabane sõim,» kirjeldas Lang.
Koorberg küsis vastu, et mida sotsiaalmeediast ikka oodata. Tema leidis, et peaminister Kaja Kallase kiri oli oskuslikult ajastatud. Küll aga pani kiri teda mõtlema, et kumba vahejuhtumit jääb Soome peaminister Sanna Marin rohkem meenutama: kas Mart Helme müüjatüdruku kommentaari või seda, kui ta valimiste eelõhtul peab Helsingin Sanomatest lugema Kallase avalikku läkitust.
Lang märkis vastu, et tegemist oli vähemalt viisaka kirjaga. See oli diplomaatiliselt sõnastatud ja heatahtlik. Nii Eesti kui Soome diplomaadid on Langile kinnitanud, et Eesti diplomaatia jaoks oli see elegantseks võiduks.
Kallase kirjale Soomes järgnenud kriitika ei olnud Langi jaoks üllatav. Küll aga jäi talle silma Toomas Sildami ja Raadio 2 saate «Olukorrast riigis» saatejuhtide Hindrek Riikoja ja Indrek Lepiku avalik kriitika Kallase suhtes kui sisepoliitiline reaktsioon. Oli näha, et Sildam ja nädalavahetuste jutusaadete juhid ei võtnud jutuks Mäggi kolumni, mis oli Langi hinnangul oma olemuselt räige ning soomlasi alandav. Selle asemel jäi rünnakute alla diplomaatiliselt sõnastatud kiri.