Päevatoimetaja:
Andres Einmann
(+372) 507 3066

Sel nädalal läheb reservi umbes 2800 ajateenijat

Copy
Kaitsevägi. Foto on illustreeriv.
Kaitsevägi. Foto on illustreeriv. Foto: mil.ee

​Sel nädalal arvatakse reservi möödunud aasta juulis ja oktoobris ajateenistust alustanud ajateenijad, kes jätkavad oma teenistust juba reservis.

Sel nädalal arvatakse 1. jalaväebrigaadis reservi kokku pea 1500 ajateenijat, kes omandasid riigikaitsmiseks vajalikke teadmisi ja erialaseid oskusi Scoutspataljonis, Kalevi jalaväepataljonides, tagalapataljonis, suurtükiväepataljonis, õhutõrjepataljonis, pioneeripataljonis, staabi- ja side-, tankitõrje- ning luurekompaniis.

2. jalaväebrigaadist arvatakse reservi ligi 800 Kuperjanovi jalaväepataljonis teeninud ajateenijat. 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Tarmo Metsa ütles, et koroonaviiruse pandeemiast põhjustatud piirangud mõjutasid nii oskusteabe omandamist kui ka lõpuks üksikvõitleja moraali, mis ilmselgelt seostub vabadusega veeta nädalavahetused oma äranägemise järgi. «Vaadates vaktsineerimise kulgu riigis, julgen olla olulisel määral optimistlikum juba juulis algava ajateenistuse tsükli osas,» lisas kolonel Metsa.

Staabi-ja sidepataljonist arvatakse reservi 216 ajateenijat, kes omandasid sidepataljoni väljaõppe käigus autojuhi, sidemehe, süsteemiadministraatori, kuulipilduri, tankitõrjuri, soomukijuhi, snaipri, väliköögi, jaoülema, rühmaülema, rühmavanema, parameediku, kompaniiülema abi väljaõppe ja kogemuse.

Staabi- ja sidepataljoni ülem kolonelleitnant Priit Averkin lausus sõduritele, et Eesti kaitsevägi on reservarmee, see tähendab, et tegelik teenistus alles algab. «Olles reservväelane ei tohi te unustada, Eesti on täpselt nii tugev kui on tema inimesed, meie inimesed, teie siin,» lisas ta. 

Lisaks arvatakse reservi üle 30 mereväelase, kes omandasid oma ajateenistuse jooksul sideoperaatori, motoristi, relvastusmadruse või kokka eriala. Samuti on vahipataljonist reservi minemas 140 ajateenijat, kellest põhiosa moodustavad sõjaväepolitsei väljaõppe saanud sõdurid, kelle seas on ka parameedikud, sidemehed ja autojuhid.

Toetuse väejuhatuse logistikapataljonis lõpetas ajateenistuse sel nädalal 192 sõdurit, kelle hulgas on erialalt nii parameedikuid, autojuhte, tõstukijuhte kui mehhaanikuid.

Järgmised ajateenijad tulevad logistikapataljoni juulis ning nende teenistus kestab 11 kuud. Samuti on hetkel käimas väljaõpe talvekutse alusel teenistusse tulnutele.

Ajateenistusse kutsutakse aastas kolmel korral: jaanuaris ja juulis alustavad 11-kuulist teenistust eelkutsega saabunud tulevaste reservüksuste nooremallohvitserid ja autojuhid ning oktoobris kutsutakse kaheksaks kuuks teenistusse reservüksuste reakoosseis.

Põhikutse ajateenijad läbivad esimese kolme kuu jooksul sõdurioskuste baaskursuse ning alustavad seejärel üksuse koostööõpet, eelkutse ajateenijad läbivad lisaks kolmekuulisele baaskursusele vastavalt ametikohale kas autojuhi eriala või nooremallohvitseride kursuse.

Tagasi üles