Eestis puudub praegusel ajal kiire lahendus olukorrale, kus puuküürnik on end sisse seadnud ning keeldub omanikule tema valdusi tagastamast. Samuti ei või omanik üürnikku ka lihtsalt tänavale tõsta. Nõnda võib juhtuda, et üürileandja ei pääse oma korterisse ning peab ise puuküürniku võlgu tasuma.
Tellijale
Omanikud võitlevad puuküürnikega seotud käsi (7)
Sellisesse olukorda sattus Linda (nimi muudetud – toim), kes oli abikaasa haiguse tõttu sunnitud oma korterist lahkuma ning üürima uue korteri, mis mahutaks tema lamava haige mehe magamisaset. Et nende enda korter seisis tühjana, otsustas Linda selle üürile anda. Tutvuste kaudu võttiski naine 2019. aasta mais korterisse üürniku. «Mina jäin ise üürnikuks uues kohas ja tema oli minu vanas korteris. Alguses kõik töötas, poiss maksis ilusti üüri, kuid siis ta vallandati,» meenutab Linda.
Vallandamine tõi kaasa võlad. Kuigi juba varemgi maksis mees üüri pigem ebaregulaarselt, vaatas Linda ebameeldivustest kõrvale, sest ühel või teisel moel suutis üürnik siiski üüriraha ära maksta. Täielikult maksmata jätmine tegi naise aga murelikuks.