Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa
Saada vihje

Kevadtormil lõppes lahinglaskmiste esimene etapp (1)

Copy
Suurõppus Kevadtorm.
Suurõppus Kevadtorm. Foto: Mark-Erik Tölpt / Kaitsevägi

Õppusel Kevadtorm lõppes teisipäeva õhtupoolikul 22. jalaväepataljonil ja tema tegevust toetanud üksustel lahinglaskmiste esimene etapp.

Kell 17 tuli Kevadtormi lahinglaskmistel ülesandeid täitnud 22. jalaväepataljonile ja tema tegevust toetanud üksustele käsklus «lae relvad tühjaks ja näita ette» – kaks ööpäeva ühendrelvaliigi koostööd sai Kuperjanovi jalaväepataljonis väljaõpet saanud üksuse jaoks läbi, teatas kaitseväe peastaabi pressiesindaja.

«See õppus, mida ma täna keskpolügoonil jälgisin, on väga muljetavaldav ja peenhäälestatud. Korraldajad 1. jalaväebrigaadist on teinud suure töö. Kaasata liitlased, muutes neid terviku komponendiks, mis toetab jalaväelaste tegevust täpselt nagu teevad seda Eesti üksused, luua lahingutele sarnane taktikaline keskkond, kus ülemad saavad planeerida, teostada ja vajalikku toetust tellida - see kõik teeb meie tulevasi reservväelasi ja kaitseväge tervikuna tugevamaks,» ütles teisipäeval lahinglaskmisi vaadelnud Kevadtormi üldjuht kindralmajor Indrek Sirel.

Osa 22. jalaväepataljoni sõduritest suundusid Tapale, et enne koduväeossa naasmist puhata ning hooldada masinaid ja relvi, ülejäänud asusid teele Taara linnaku poole.

«Kevadtorm on kestnud juba üle kahe nädala, kuid vaatamata sellele, et sõdurid on väsinud, nägin ma nende tegudes ja suhtumises tahet seda viimast vastast leida ning mättasse lüüa. Usun, et neil on õigus endaga rahul olla,» lisas Sirel.

22. jalaväepataljoni lahinglaskmiste harjutus algas 30. mail, järgmisena asuvad lahingülesandeid täitma Kalevi jalaväepataljonis väljaõppe saanud 12. jalaväepataljoni sõdurid, kellele antakse käsklus «lae ja pane valmis» 3. juunil.

Kevadtormi lahinglaskmiste eesmärk on kaitselahingu ja vasturünnakute harjutamine koos kaudtule-, pioneeritoetuse, soomusüksuste, tankide ning õhuvahendite toetusega. 1. jalaväebrigaad korraldab Kevadtormi lõpetavaid lahinglaskmisi teist korda.

Kokku osaleb lahinglaskmistel üle 2000 kaitseväelase. Lisaks peamistele treenitavatele – 12. ja 22. jalaväepataljonile – on lahinglaskmistele kaasatud 1. jalaväebrigaadi staap, staabi- ja sidekompanii, Eesti ja Briti pioneerid, miinipildujarühmad, luurajad, tankitõrjujad, õhutõrjujad, Scoutspataljon, Ühendkuningriigi tankid ja haubitsad, tagalapataljon ning sõjaväepolitsei.

Õhutoetust pakuvad Ameerika Ühendriikide ning Suurbritannia helikopterid AH-64 Apache ning AW159 Wildcat. USA helikopterid UH-60 Black Hawk aitavad harjutada meditsiinilist evakuatsiooni ning üksuste alalt välja liikumist.

Kevadtorm on sel aastal jaotatud kolme peamisse etappi. Esimestel päevadel harjutasid üksused koostegevust maastikul, 24.-28. maini toimus väliõppus, mille käigus mängiti läbi etteantud taktikaline olukord ning 30. maist kuni 5. juunini toimuvad keskpolügoonil 1. jalaväebrigaadi juhtimisel üksuste lahinglaskmised, kus treenitakse peamiselt jalaväe- ja lahingutoetusüksuste koostööd reaalses lahinguolukorras.

Tagasi üles