Päevatoimetaja:
Sven Randlaid
+372 666 2387
Saada vihje

Viiruse küüsis Narva kõiki õpilasi koolimajja siiski ei luba

Copy
Kui distantsõpe silmast silma suhtlust ei soodusta, on selleks digilahendused, alustades mis tahes videokoosoleku platvormist kuni koos noortega välja töötatud turvalise ja struktureeritud suhtlusrakenduseni. Foto on illustratiivne.
Kui distantsõpe silmast silma suhtlust ei soodusta, on selleks digilahendused, alustades mis tahes videokoosoleku platvormist kuni koos noortega välja töötatud turvalise ja struktureeritud suhtlusrakenduseni. Foto on illustratiivne. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Kuigi valitsus otsustas alates esmaspäevast kõik õpilased enne suvevaheaega veel lähiõppele lubada, jätkavad Narva koolid terviseameti soovitusel osalise kaugõppega. 

Terviseameti soovitusel lubavad Narva munitsipaalkoolid mai lõpuni lähiõppele kuni 75 protsenti õpilastest. Linn teatas, et selle põhjuseks on Narva epidemioloogiline olukord, kus koroonaviirusega haigestumine on endiselt kasvutrendis ja selle märkimisväärset langust ei saa lähiajal veel prognoosida.

Millised klassid mis nädalapäevadel kooli kutsutakse, otsustavad koolide juhtkonnad. Piirangu pikendamise, tugevdamise või leevendamise vajadus vaadatakse üle mai viimasel nädalal lähtuvalt terviseameti andmetest, ohuprognoosist ja soovitustest. Terviseamet jälgib Narva koroonaviiruse olukorda ning juhul, kui olukord peaks halvenema, teeb amet koolidele ettepaneku õppetöö ümberkorraldamiseks.

Narva nakatumisnäitaja on Eesti üldnäitajaga võrreldes kolmekordne

Kahe nädala vaates on haigestunute hulk Narvas kasvutrendis. Reedese seisuga on 14 päeva nakatumisnäitaja Eestis 327,5, Narva linnas samas 974,1. Kahe nädala vaates on haigestumine Narvas tõusnud pea 50 protsenti. 

Samal ajal on Ida-Virumaa jätkuvalt murelapseks ka koroonaviiruse vastu vaktsineerimises. Võrreldes ülejäänud Eesti maakondadega on Ida-Virumaal vaktsineerimise hõlmatus madalaim – kui Eesti keskmine hõlmatus näiteks 80+ vanuserühmas on pea 60 protsenti, siis Ida-Virumaal vaid 30 protsenti. 

Tagasi üles