Rein Lang ja Väino Koorberg võtsid Kuku raadio saates «Olukorrast ajakirjanduses» ette vaktsineerimise korraldamise ja selle kajastuse meedias.
Lang märkis, et tuleb tunnustada ABSi, mis viitab tema ja Koorbergi kasutusele võetud terminile administratiiv-bürokraatliku süsteemi kohta. «[See] suutis nädalavahetusel korraldada vähemalt Tallinnas vaktsineerimisega korraliku etenduse. Täpselt nii, nagu meie ennustasime, läks see lörri, esiteks. Teiseks: esmaspäeva hommikul rahvusringhääling kui ABSi PR-firma edastas pika ja lohiseva loo sellest, kuidasmoodi õigustati kogu aktsiooni ja tehti rahvale selgeks, et kõik läks kõige paremini.»
Koorberg sõnas, et vaktsiinitalgutel toimunut õigustada enam ei õnnestu, sest kõik tänased lehed võtsid juhtkirjades positsiooni, et aktsioon läks lörri. Eelmine kord räägiti, et perearstid on piduriks, kes ei suuda kaustikutes arvet pidada ja oma patsientidele helistada. Selle asemel võtab riik karmi käega asja enda kätte.
Seejuures korraldati meedias laiaulatuslik vaktsineerimist propageeriv kampaania vaktsiinidele, mida pole. Koorberg oletas, et tegemist võib olla strateegilise käiguga näidata kaitsesüste kui defitsiitset kaupa, et tõsta vaktsineerimishuvi. «Minu meelest riiklikult läbimõeldud kommunikatsiooni see küll ei meenuta,» ütles ta.
Raha, raha ja veel kord raha
Koorberg tõi esile oma tuttava sotsiaalmeedias, kes postituses kirjeldas, kuidas ta on oma 95-aastast ema hoidnud kõikide kontaktide eest. Seetõttu ei viinud ta oma ema ka jäähalli, kus on mitusada inimest pikkades järjekordades.
Lang avaldas kahetsust, et ajakirjandus pole läbi hammustanud ühte kogu segaduse liikumapanevat jõudu: raha. Eesti vabariik otsustas, et iga sutsakas maksab jämedalt 5,5 eurot. See tähendab, et kogu vaktsineerimise protseduur läheb maksma umbes 10 miljonit eurot ning seda ilma vaktsiinide maksumuseta. «See on tervishoius üsna suur raha. Tänaseks on käivitunud küünarnukkidega võidujooks kümne miljoni peale.»