Sellel nädalal lõi laineid peaminister Kaja Kallase sotsiaalmeedias avaldatud postitus, kus Kallas hoiatas, et kuna nakatumisnäitajad pole viimase nädala jooksul alanenud, võib tekkida vajadus Eesti ka suveks lukku panna. Isamaa poliitik Kalle Muuli ja Postimehe peatoimetaja asetäitja Marti Aavik võtsid Kuku raadios arutada, kuidas peaministri postitusse suhtuda.
«Selline ähvardav-hirmutav toon, mis ütleb, et mina ei saa siin midagi teha, mina pole milleski süüdi, te ise olete süüdi selles, kui suvi jääb ära,» heitis Muuli sõnakasutust ette.
Marti Aavik tõi välja, et suve ärajäämine oli meeldejääv kujund. Laiemalt aga on probleem selles, kuidas riik räägib koroonaviiruse levikust ja selle tõkestamisest. «Midagi on seal longanud algusest peale, süsteem ei ole toiminud,» märkis ta.
Aavik lisas, et küsitavusi on tekitanud ka see, kas peaminister ikka peaks olulisi sõnumeid andma edasi sotsiaalmeedias. «Mina arvan, et ei peaks. Valitsuskommunikatsioon on ikkagi tõsine asi ja peaks kasutama oskuslikult kõiki kanaleid, aga eelkõige tulema oma sõnumitega välja ametlikus vormis. Tegemist on ju ikkagi peaministriga, mitte geriljasõda pidava üksikpoliitikuga.»
Muuli kritiseeris, et peaministri postitus jättis talle mulje, justkui Kallas improviseerib ise talle teadaoleva informatsiooni põhjal ilma teadusnõukoja või kommunikatsiooniinimeste nõustamiseta. «See on minu meelest üsna halb asi. Terve hulk inimesi on palgatud meie raha eest selleks, et nad valitsuse sõnumit hoiaksid sirge ja selgena.»
Temal kodanikuna on jäänud puudu sõnumitest, milline on valitsuse plaan edaspidiseks. Muuli tõi esile Suurbritanniat, mis avalikustas selge ajaplaani ja tingimused ühiskonna avamiseks. Ta rõhutas, et kriisi üleelamine on kergem, kui on silme ees selge siht, mitte umbmäärane hoiatus suve ärajäämisest. Rääkimata juba inimestest, kes on viiruse läbi põdenud või vaktsineeritud.