Kuid asi pole vaid karantiinis ja isolatsiooniolukorras. Me mõistame, et kaugõpe on tulnud selleks, et jääda. Jah, ta ei asenda kunagi silmast silma suhtlust õpetaja ja õpilase vahel, kuid kauged kohad ja kauged ülikoolidki on tulnud huvilistele lähemale kui kunagi varem.
Seetõttu on aeg Postimehe haridusportaali avamiseks küps. Eestikeelse hariduse toetamine on meie missioon ja meie võimalus. Meil on sellega seoses kolm suurt eesmärki. Esiteks, tahame ühte kohta koondada oma haridusteemalist sisu, mida on kokkuvõttes päris palju. Teiseks, Postimehe arvamuskülgede mõjukust arvestades soovime siin algatada arutelusid, kuhu peaks Eesti haridus suunduma 21. sajandil. Ja kolmandaks, tahame haridusportaalis pakkuda sellist õppevara, millest õpetajatel oleks abi õppetunni läbiviimisel või õppuritel iseseisvalt kodus õppimisel.
Meie põhitegevusele mõeldes on üheks Postimehe pakutavaks lisaväärtuseks mõistagi ajakirjandus- ja meediakriitika teema. Sellega seoses pakume koolidele kommunikatsiooniekspert Priit Talve koostatud meediakriitika kursust. Selle kursuse esimene moodul on tänasest haridusportaalis videotena kättesaadav juba kõigile huvilistele. Käsitleme seal niisuguseid küsimusi: mis on kommunikatsioon, kuidas info tekib, mis on faktikontroll ning millised on meediamajanduse alused? Kursuse põhimaterjalideks olevaid videointervjuusid on teinud Tartu Ülikooli ajakirjandusüliõpilaste ühendus Neljas Dimensioon, kes koostab ka igal kuul Postimehe vahel ilmuvat noortelehte 4jaleht.
Eestikeelse hariduse toetamine on meie missioon ja meie võimalus.
Kursus on abiks koolide meediasuunalises valikkursuses, samuti saab kursuse materjale kasutada gümnaasiumi kohustusliku eesti keele kursuse «Meedia ja mõjutamine» tundide läbiviimiseks. Praeguseks oleme valmis saanud umbes kolmandiku tundide materjalist, kevade jooksul valmib kogu kursuse sisu, et siis olla täiesti kasutusvalmis järgmiseks õppeaastaks.