Rein Lang ja Väino Koorberg võtsid Kuku raadio saates «Olukorrast ajakirjanduses» ette lolluste tiražeerimise, rahatrüki abil suure ümberjagamise, riigiasutuste kommunikatsiooni kolimise sotsiaalmeediasse ja kalakampaania.
Rein Lang tõi välja, et ta võrdles eile tähelepanu, mida Eesti ja Soome avalik-õiguslik kanal osutasid laupäeval toimunud koroonapiirangute vastaste inimeste meeleavaldustele üle Euroopa. Oli näha, et soomlased ei pidanud vajalikuks meeleavaldusi ulatuslikult käsitleda. Eesti «Aktuaalne kaamera» aga kulutas sellele üle seitsme minuti, valgustades Langi sõnul põhjalikult nii naljakat protsessiooni sinimustvalgete lippudega Toompeal kui ka seda, mis toimus teistes Euroopa linnades.
«Muidugi me võime lõpmatuseni rääkida sellest, milline on ajakirjanduse roll lolluse ja pahatahtlikkuse võimendamise korral. Kas ilmtingimata siis see, et keegi võtab toika, kirjutab tahvli peale kaks lollust ja läheb sellega Stenbocki maja juurde, et sellega Eestis saab kindlasti kolmedesse teleuudistesse, seda me oleme pidevalt rääkinud,» heitis ta ajakirjandusele ette liigse tähelepanu andmist.
Suurest ümberjagamisest
Langi jaoks oli eelmise nädala kõige masendavam uudis avaliku arvamuse uuringust, mille järgi üle poole Eesti ühiskonnast sooviks senisega võrreldes veelgi karmimaid piiranguid. «Vabadus nakatumise vastu on minu jaoks täpselt sama diil, mis oli Fausti ja Mefistofelese vahel,» kirjeldas ta. «Järjest enam ajakirjandus tiražeerib seda, et isiku- ja majandusvabadused on täiesti teisejärgulised, kui me suudaksime millegagi vähendada nakatumisohtu.»
Ta märkis, et talle hakkab aina enam tunduma, et on olemas mingisugune seltskond, kes sõjakommunismi kaudu tahab poliitilist ja majandusvõimu ümber jagada. Kui riigi sunnijõuga majandustegevus ära keelata, saab anda raha teatud ettevõtetele toimetamise jätkamiseks.