Paraku ei ole see nii, kui oleme pannud prokuratuuri ja kohtud ühte majja kokku ja andnud prokuratuurile õiguse sekkuda inimeste privaatsusse iseenda antud lubade alusel. Võime ju väita, et prokuröride ja kohtunike ühes majas töötamine ei mõjuta kohtunike erapooletust, ja seadusega kuulutada prokuratuuri võimeliseks iseennast kontrollima. Kuid nagu näitab Euroopa Kohtu eelotsus, ei veena see peale meie endi mitte kedagi.
Kui tahame mitte ainult näida eurooplastena, vaid olla seda ka tegelikult, siis ei piisa Potjomkini tegemisest, vaid euroopalikud põhimõtted kuritegude uurimisel ja õigusemõistmisel tuleb ka tegudes tagada. Kui selleks peab ehitama juurde mõned majad ja palkama juurde mõned kohtunikud, siis on see hind, mida eurooplaseks olemise eest tuleb maksta.
Teisalt on inimestel põhiõiguste kaitsmisest vähe abi, kui me seejuures ei suuda tagada nende turvalisust ja oma riigi julgeolekut. Me peame väsimatult veenma oma Euroopa liitlasi sideandmete kasutamise hädavajalikkuses. Meil on neid andmeid vaja, et kaitsta oma inimesi ja neidsamu euroopalikke põhimõtteid. Me ei tohi hetkekski unustada, et täielik privaatsus sobib suurepäraselt ka neile, kes tahavad korruptsiooni, pettuse ja vägivalla abil Euroopat lõhkuda ning meid seadusetuse ja omavoli mülkasse tõmmata.
Mõistlik kompromiss euroopaliku põhiõiguste kaitse ja turvalisuse vahel on võimalik.