Nii mõnigi, kes on plaaniga soetada renoveerimist nõudev maajama panka läinud, tuleb sealt kiirelt eitava vastusega tagasi. Ent see pole midagi haruldast, sest isegi lisatagatist pakkudes jääb panga äriks raha, mitte olukord, kus tuleb realiseerima asuda vanaema korterit või vanaisa metsa.
Tellijale
Mida vähem atraktiivne asukoht, seda suuremat omafinantseeringut pank ootab
„Pank on üks kõige pragmaatilisem institutsioon, mis olla saab. Ta vaatab ka laenutaotlejat kriitilise pilguga, sest lõpuks on see ju kellegi teise raha, mida välja antakse, ja tulebki olla konservatiivne ja ettevaatlik,” lausus Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevjuht Tõnis Rüütel. Vahel ei aita ka lisatagatised, sest pank püüab käituda nii, et hapuks läinud laen neile kätte ei jääks.
Pindi kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman tähendas, et teinekord võiks eitava vastuse üle isegi heameelt tunda, mitte võtta laenusaamist kui inimõigust. „See ei peagi olema kerge. Kui ei anta, ju siis oli mingisugune põhjus: kas ostad väga vale asja või lihtsalt võid panga hinnangul jääda hätta. Pank ju raalib iga päev tuhandete inimeste maksevõimet.”