Valitsuse teadusnõukoja liige, Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer selgitas, et kui kõik inimesed hoiavad piirangutest kinni, siis prognooside kohaselt nakatumine kasvab veel veidi ja pöörab seejärel järsult alla. «Näiteks Iirimaal, kus kehtestati väga karmid reeglid, kuna Briti tüvi hakkas riigis vohama, saadi levik üsna kiiresti langustrendi,» märkis Fischer.
«Üsna kiiresti tähendab seda, et me saavutame rahuliku olukorra mai alguseks,» lisas ta. Kui riik ei oleks otsustanud homsest karmimate piirangute kasuks, siis oleks Eesti väga raskes olukorras, leiab Fischer.
Kui aga valitsus leevendab piiranguid liiga vara – näiteks kui iga päev tuleb veidi alla 1000 nakatumise päevas –, siis Fischeri sõnul oleme tagasi jaanuarikuus, kus piiranguid leevendati väga kõrgel nakatumismääral.
Krista Fischer soovitab veel, et inimesed püsiksid ühes kohas ega liiguks maakondade vahel. «Praegu ei ole hea mõte liikuda, kuna osas piirkondades, kus nakatumine on lühikese ajaga väga kõrgele paiskunud, võib levida Briti tüvi – seda pole mõtet laiali levitada,» lisas Fischer.