Päevatoimetaja:
Andres Einmann
+372 666 2072
Saada vihje

Vihm24, «Tule taevas appi» Ilmaäpi nimekonkursile laekus ligi 2000 pakkumist

Copy
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: KÜLLIKE ROOVÄLI/PM SCANPIX BALTICS

Keskkonnaagentuur plaanib kevadel käiku lasta ilmaäpi, millele nime leidmiseks korraldati konkurss. Nädal aega kestnud konkursile laekus keskkonnaagentuuri sõnul esialgse vaatluse põhjal ligi 2000 pakkumist, mida on ootamatult palju. »

Keskkonnaagentuuri kommunikatsioonijuhi Jane-Liina Liivi sõnul oli väljapakutud nimede skaala väga lai. «Alustades «ilma» sõnaga seonduvatest inimese nimedest nagu näiteks Ilme või Ilmar. Pakuti ka keskkonnaagentuuris töötavate tegevsünoptikute eesnimesid nagu Kairo, Taimi või Pilvi Kirsi või siis tüüpilise Eesti ilmaga seonduvaid nimisõnasid – Pilv, Udu, Vihm24. Aga ka ilmataat, ilmavana, ilmajumal, kuusetaat või «Tule taevas appi!»» 

Keskkonnaagentuuri töötajatest ja reklaamiagentuurist appi kutsutud asjatundjatest koosnev žürii peab nüüd pakutud nimedest valima selle õige. «Laekunud nimede hulgast loodame leida kõige paremini kõigi erinevate nüanssidega sobituva nime – et oleks ühtselt arusaadav ja tabav,aga ka äpipoodide jaoks sobivate baromeetritega, näiteks tähemärkide arvult,» ütles Liiv. Ilmaäpi nimi avaldatakse 23. märtsil. 

Ilmaäpp hakkab edastama Eesti asukohapõhist ilmaprognoosi ning sealt leiab ka vaatlusandmeid ilmajaamadest, kaugseire tulemusi ja jääkaardi. «Äpi teevad aga eriliseks just kaks funktsiooni – asukohapõhised push-teated ohtlike ilmastikunähtuste hoiatuste kohta, mis tulevad otse ekraanile ning vabatahtlike ilmavaatlejate vaatlused, mis on võimalus ise ilmainfot edastada,» rääkis Liiv. 

Liivi sõnul on ilmaäpi arendamine seotud selleda, et seoses kliima soojenemisega esineb ekstreemseid ja ohtlikke ilmastikunähtusi üha sagedamini. Sellest tulenevalt on vajadus kvaliteetse hoiatamisteenuse järele ning on oluline, et kasutajad saaksid edastada oma ilmavaatlusi, panustades selliselt ilmaprognooside ja –hoiatuste kvaliteeti. «Selliste funktsionaalsuste abil populariseerime ilmavaatlusi ja suuname tähelepanu ilmastikule ning ka ohtlikele ilmanähtustele ning tõstame ühtlasi ka inimeste teadlikkust kliimamuutuste kohta,» ütles Liiv. 

Tagasi üles