Kaitseväe kevadised suuremad õppused, sealhulgas suurõppus Kevadtorm, on planeeritud toimuma.
Kevadtorm tõenäoliselt ära ei jää (1)
«Kaitsevägi muutis hiljuti esimese poolaasta reservõppekogunemiste plaani, mille järgi korraldatakse vaid kriitilise tähtsusega õppekogunemisi,» sõnas kaitseväe peastaabi teavitusohvitser. Kevadiste suuremate õppuste, kaasa arvatud Kevadtorm, osas hetkeseisuga muutusi pole ning need on planeeritud toimuma.
«Vastavalt olukorrale riigis ollakse vajadusel valmis muudatusi tegema, kuid kaitseväe sihiks on üksuste vajalike väljaõppeesmärkide saavutamine, milles on oluline osa ka õppusel Kevadtorm,» lisas ta.
Kaitseväe peastaap vahendas veebruaris, et seoses koroonaviiruse leviku olukorraga on kaitsevägi otsustanud muuta reservõppekogunemiste plaani ja korraldada esimesel poolaastal vaid kriitilise tähtsusega õppekogunemisi.
«Kindlasti tahame kaasata reservväelasi õppusele Kevadtormi ja seetõttu püüame käituda võimalikult vastutustundlikult, et see saaks võimalikuks,» ütles kolonel Mati Tikerpuu toona.
Otsus puudutab ligi 2100 reservväelast, kes saavad vastava teavituse lähiajal. Täita tuleb kaitseväe peastaabi vahendusel järgmisi nõudeid: võimalusel olema vaktsineeritud Covid-19 vastu, valmis esitama enda tervise deklaratsiooni, mis on kättesaadav kaitseväe kodulehelt ning osalema õppekogunemisel tervena, ilma haigusnähtudeta ega oma eelnevat kokkupuudet koroonaviirusesse nakatanuga, ehk ei ole lähikontaktne.
Iga reservväelane, kes on kutse õppekogunemisele saanud või avaldanud soovi osaleda vabatahtlikult, saab lisainformatsiooni üksuse personaliosakonnast, kust edastati reservväelasele õppekogunemise kutse.
Õppekogunemiste eesmärk on reservväelastele meelde tuletada ajateenistuses õpitut ning tutvustada neile uut varustust ja relvastust. Õppekogunemiste käigus harjutavad kaitseväe sõjaaja üksused koostööd ning tegevusi nii üksikvõitleja kui ka allüksuse tasandil, samuti aitavad õppekogunemised aastaid tagasi ajateenistuse läbinutel värskendada oma sõjalisi oskusi.